© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Požar na vadbišču
Čas branja 1 min.

Kdo je gasilcem v Slovenj Gradcu zažgal vozila na poligonu?


P. S.
17. 5. 2026, 13.33
Posodobljeno
14:36
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Ponoči je nekdo zažgal vozila na vadbišču gasilcev Prostovoljnega gasilskega društva Slovenj Gradec.

pozar pgd slovenj gradec.jpg
PGD Slovenj Gradec
Zažgana vozila na vadbišču

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

V noči na nedeljo so bili prostovoljni gasilci iz Slovenj Gradca v akciji. Najbrž pa si niso mislili, da bodo gasili na "domačem dvorišču". Zagorelo je namreč na njihovem poligonu, kjer sicer vadijo, da gredo pripravljeni v boj z ognjenimi zublji, ko je to potrebno. Nekaj pred polnočjo so tam zagorela odslužena vozila, namenjena usposabljanju gasilcev. Gasilci PGD Slovenj Gradec in Stari trg so pogasili požar, ki ga je nekdo namerno zanetil.

Pozneje so v PGD Slovenj Gradec na družbenem omrežju izrazili razočaranje, žalost in jezo nad tem. Kot so napisali, niso gorela samo vozila, pač pa je "nekdo pokazal popolno nespoštovanje do ljudi, ki svoje življenje posvečajo pomoči drugim."

Napad na solidarnost in človečnost

Zabolelo jih je, da se je nekdo spravil nad gasilce, ki gredo vedno, ko nekdo potrebuje pomoč, takoj v akcijo, pa naj bo to sredi noči. Zabolelo jih je, da je nekdo brez kančka vesti uničil nekaj, kar je namenjeno zaščiti in pomoči ljudem. "Vsaka vaja, vsak trening in vsaka ura, preživeta na poligonu, je namenjena temu, da smo bolj pripravljeni, hitrejši in varnejši pri reševanju življenj. Vozila, ki so zgorela, niso bila samo 'stara vozila za vaje'. Bila so del usposabljanja, del pripravljenosti in del zgodbe vsakega gasilca, ki je na tem poligonu pridobival znanje in izkušnje za pomoč ljudem v nesreči."

Kot so zapisali, to ni samo napad na vozila ali poligon. "To je napad na prostovoljstvo, solidarnost, človečnost in vrednote, ki jih gasilci predstavljamo. Na vrednote, zaradi katerih smo pripravljeni tvegati svoje zdravje in življenje za nekoga, ki ga morda sploh ne poznamo."

Poudarili so, da gasilstvo ni samo hobi, pač pa način življenja, odgovornost in poslanstvo, zato bodo kljub jezi, žalosti in razočaranju še naprej pomagali ljudem. "Ker nas ne vodi sovraštvo, ampak srce. Upamo pa, da se bo storilec vsaj za trenutek zamislil nad svojim dejanjem in razumel, kaj je v resnici uničil," so zapisali.

Svet24

Prva stran dneva

Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.