Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Pri Forštnaričevih se mizarska tradicija nadaljuje že skoraj 100 let


Estera Korošec
20. 1. 2024, 00.07
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V družini Forštnarič iz Bukovcev se mizarska tradicija že skoraj 100 let prenaša iz roda v rod. Janez Forštnarič je predstavnik tretje generacije mizarjev, saj sta bila tako njegov dedek kot oče izjemno uspešna v tem poklicu. V vseh teh letih so vedno stremeli k razvoju ter kakovostnemu in uspešnemu delu.

1705579694_ek_delavnica_bukovci_2.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

V njihovi mizarski delavnici so vse od ustanovitve na prvem mestu skrb za kakovost izdelkov, dobri medsebojni odnosi ter posvečanje pozornosti znanju in sodobnim tehnološkim rešitvam.

»Moj dedek, ki se je rodil na začetku prejšnjega stoletja, se je izučil za mizarja in leta 1928 postal obrtnik. Prva leta je razne lesene izdelke, predvsem okna in pohištvo, izdeloval v domačem skednju. Vaščani so lahko pri njem kupili tudi krsto po naročilu. Nekaj let kasneje je postavil manjšo delavnico, kjer je vajeniško dobo prebil moj oče Janez. Za prvi stroj si je denar prislužil v Nemčiji, kjer se je veliko naučil, saj je bila takrat tam mizarska dejavnost že zelo razvita,« je povedal samostojni podjetnik Janez Forštnarič, ki je ponosen na svoj rod in družinsko tradicijo. Da bo postal mizar, se je odločil že v četrtem razredu osnovne šole, ko je začel očetu pomagati pri delu. Po osnovni šoli je izobraževanje nadaljeval na Srednji lesarski šoli in jo uspešno zaključil, svoje znanje pa dodatno izpopolnjeval v očetovi obratovalnici. Tako je bogato mizarsko znanje iz ene generacije prehajalo na drugo.

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.