V 5 letih bi lahko plastika Coca-Cole dosegla 18 milijonov želodcev kitov
Neprofitna organizacija Oceana v poročilu opozarja, da bi lahko Coca-Cola do leta 2030 letno proizvedla več kot 4 milijarde kilogramov plastike.

Oceana, neprofitna organizacija za ohranjanje oceanov, je objavila poročilo, v katerem napoveduje, da bo uporaba plastike v podjetju Coca-Cola do leta 2030 presegla 4 milijarde in 100 milijonov kg na leto, če podjetje ne bo spremenilo svojih praks. To bi bilo skoraj 40-odstotno povečanje glede na prijavljeno uporabo plastike v letu 2018 in 20-odstotno povečanje glede na zadnjo prijavljeno uporabo plastike v letu 2023.

Napolni lahko želodce 18 milijonov modrih kitov
Coca-Cola letno porabi več kot 3 milijarde kg plastike za pakiranje svojih pijač, trenutne napovedi pa so, da bo do leta 2030 proizvedla 4 milijarde in 100 milijonov kg plastičnih odpadkov letno, piše Trt Global.
Poročilo tudi ocenjuje, da bi do leta 2030 v svetovne vodne poti in oceane prišlo do 602 milijona kg plastične embalaže, ki jo letno uporablja Coca-Cola, če bo podjetje nadaljevalo s sedanjo usmeritvijo. Slikovito povedano je ta količina plastike dovolj, da napolni želodce več kot 18 milijonov modrih kitov.
Steklo lahko ponovno uporabimo vsaj 50 krat
Poročilo organizacije Oceana poroča, če bi Coca-Cola do leta 2030 dosegla 26,4 % embalaže za večkratno uporabo, bi podjetje lahko "ukrivilo svojo plastično krivuljo" – tako bi letno porabo plastike zmanjšalo pod sedanjo raven. Plastenke za večkratno uporabo lahko uporabite do 25-krat, če so iz plastike, in do 50-krat, če so iz stekla. To pomeni, da plastenka za večkratno uporabo prepreči proizvodnjo in uporabo do 49 dodatnih plastenk za enkratno uporabo.
Coca-Cola se že sooča z vse večjim nadzorom nad uporabo plastike. Študija v reviji Science je razkrila, da je Coca-Cola največji onesnaževalec okolja s plastiko, pomembno pa je dodati, da poleg Coca-Cole, kot pojasnjuje Science, obstajajo tudi druge znane znamke, kot so Nestle, PepsiCo, Danone in Altria, katerih skupni plastični odpadki predstavljajo 30 odstotkov letnih svetovnih plastičnih odpadkov.

Negativen vpliv tudi na zdravje ljudi
Plastična embalaža poleg negativnega vpliva na okolje negativno vpliva tudi na zdravje ljudi. Mikroplastika iz plastične embalaže, tudi Coca-Cole, namreč pride v človeško telo in potencialno spodbuja razvoj bolezni, kot so rak, sladkorna bolezen in neplodnost, zato je Coca-Cola že leta deležna vse večjih kritik javnosti.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se