Zakaj v Velenju in Šoštanju subvencija za ogrevanje, na Ptuju ne
Z rastjo cen plina se je na Ptuju v preteklih kurilnih sezonah občutno zvišala cena daljinskega ogrevanja. Cena variabilnega dela je bila med najvišjimi v državi. V luči dejstva, da je Ptuj na socialnem robu, saj so plače in pokojnine v slovenskem merilu tukaj najnižje, je bila rast cen ogrevanja za številna gospodinjstva zelo boleča.

Mestno kurilnico, ki v blokovskem naselju oskrbuje večino gospodinjstev, upravlja občinsko podjetje Javne službe. Visoke nabavne cene plina so Ptujčani občutili že v začetku leta 2022, ker je na ponovljeni razpis za dobavitelja prispela ena sama ponudba. Občani so bili razumljivo nezadovoljni in so zbrali celo podpise, da bi o rasti cen razpravljal mestni svet, česar pa niso dočakali.
Ptujčani, med njimi tudi nekateri mestni svetniki, so že v letu 2022 na oblastnike apelirali, da bi lokalna skupnost s subvencijami pomagala prebroditi stiske tistih, ki jih je podražitev ogrevanja najbolj prizadela. V mestni hiši za ta ukrep ni bilo posluha, češ da občina nima zakonske podlage. Iz županjinega kabineta je prišlo sporočilo, naj se ljudje obrnejo na center za socialno delo (CSD). Javne službe so šle ljudem toliko naproti, da so lahko stroške ogrevanja poravnali v več obrokih, a to ne odtehta dejstva, da so morali znesek, kakršenkoli je bil, v celoti plačati.
Velenjčanom za blaženje stisk več kot milijon evrov
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se