Ogrevanje v rdečih številkah, a vseeno pocenitev za Ptujčane?
Cene daljinskega ogrevanja na Ptuju so zadnje leto in pol na korenitem prepihu. V začetku 2022 so Ptujčani občutili konkretno podražitev, z letošnjim januarjem je koncesionar ceno za gospodinjstva nekoliko znižal, hkrati pa podražil za poslovne odjemalce.

V prvem delu letošnje nove ogrevalne sezone sprememba cen za zdaj ni predvidena, naslednje leto bi morda lahko prišlo do pocenitve, so povedali v koncesionarskem podjetju Javne službe (JS) Ptuj. Kljub relativno visokim cenam za uporabnike pa Javne službe ogrevalno sezono končujejo z izgubo. „Ob koncu ogrevalne sezone je rezultat dejavnosti negativen, okrog 54.000 evrov,“ so navedli v odgovoru na naše novinarsko vprašanje.
Cene plina padajo
Zadnji dve kurilni sezoni so bile ptujske cene ogrevanja med najvišjimi v državi, razlog pa visoke nabavne cene plina, ki ga dobavlja Geoplin. JS Ptuj so lani plin kupovale za 91 evrov za megavatno uro, od septembra naprej, ko je veljala znižana stopnja DDV, za 81 evrov. Letošnja nabavna cena je 157 evrov za megavatno uro. Cene plina so na borzah že padle; za naslednje leto bi ga lahko podjetje kupilo za polovico nižjo ceno, kot je letošnja, so povedali.
Ptujski ogrevalni sistem od letošnje pomladi več ni odvisen zgolj od zemeljskega plina, saj so v kurilnici na Volkmerjevi cesti zagnali nov kotel na lesno biomaso, ki jo kupujejo po ceni 48 evrov za megavatno uro, brez DDV oziroma 58 z davkom.
Vprašanje, ki Ptujčane najbolj zanima, je, ali se bodo nižje cene energentov poznale pri zneskih na položnicah:
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se