Ste že slišali za tibetansko medeno masažo, zdravljenje, ki naj bi razstrupljalo in izboljševalo našo imunost? Že Egipčani so poznali zdravilne lastnosti medu pa tudi ženske z Vzhoda, ki so med uporabljale tako za lase kot kožo, a masaža z medom ima korenine v Tibetu in Rusiji. Ta edinstvena masaža velja za naravno zdravilno metodo, ki jo lahko uporabimo v terapevtske namene in za razstrupljanje svojega telesa.
Zakaj je medena masaža dobra?
Medena masaža deluje na vezivna tkiva in fascije (mišično vezivno tkivo). Posledično lajša napetost v mišicah, kitah in ligamentih. Ima protibolečinski učinek, posebej pri bolečih sklepih, artrozi in revmatskih boleznih, poleg tega pa ima močan razstrupljevalni in drenažni učinek.
Tibetanski zdravilci verjamejo, da ima med tudi močan absorpcijski učinek, saj naj bi odstranjeval škodljive snovi in toksine iz telesa. Medena masaža se uporablja za doseganje ravnovesja, izboljšanje imunosti in zdravja na splošno.
Med masažo sprosti zdravilne sestavine
Med ima antiseptične, protiglivične, antibakterijske, razstrupljevalne in antioksidativne učinke ter regenerativne in vlažilne lastnosti.
Med vsebuje paleto hranilnih snovi – ogljikove hidrate, beljakovine in nenasičene maščobne kisline, aminokisline, aromatične snovi ter minerale (železo, kalcij, fosfor, magnezij, silicij, natrij, kalij).
Bogat je z antioksidanti, vitamini in drugimi blagodejnimi snovmi (organske kisline, eterična olja), ki so prepoznavne po značilnem okusu, barvi in vonju. Vse te sestavine človeški organizem potrebuje za svoj obstoj, zato je med tako pomembno hranilo in pogosto zdravilo.
Med masažo med sprosti vse svoje zdravilne sestavine v kožo. To tekoče zlato, kot mu pravijo čebelarji, namreč vsebuje približno 300 aktivnih sestavin – in vse so, kot že rečeno, potrebne za razvoj in pravilno delovanje našega organizma, zaradi česar je idealen izdelek narave.
Kako izvesti medeno masažo?
Za masažo z medom uporabljamo posebno tehniko. Popolnoma se razlikuje od klasične švedske masaže, pri kateri olje olajša drsenje rok po koži. Ker med ni spolzek, ampak lepljiv, bi te gibe lahko opisali kot 'ločevanje rok od telesa'.
Sprva je luščenje z rok enostavno, vendar z vsakim gibom postane težje. Med postane bolj lepljiv ter dviguje vse večjo plast podkožnega tkiva in mišic. Masažni gibi so energični in živahni ter vzbujajo nenavaden občutek.
Ta 'sladka' masaža lahko zdravi celo telo, vendar se večinoma uporablja le za posamezne dele telesa. Osredotoča se na hrbet pa tudi na stegna, ker učinkovito zmanjšuje celulit.
Strokovnjaki pravijo, da lahko blagodejne učinke opazimo že po eni masaži, za dolgotrajnejše in učinkovitejše rezultate pa je priporočljivo, da tretmaje izvajate dvakrat na teden ali večkrat na mesec.