Pobudo proti nošenju burk v javnosti je marca 2021 podprlo 51,2 odstotka švicarskih volivcev. Izjeme od zakona vključujejo zakrivanje obraza zaradi varnosti, vremenskih ali zdravstvenih razlogov, dovoljeno pa bo tudi za umetniške, zabavne ali promocijske namene.
S prvim januarjem bodo švicarski zakoni postali učinkovitejši tudi v boju proti otroškim porokam. Zakonske zveze, sklenjene v tujini, v katere so vključeni mladoletniki, se ne bodo več priznavale v Švici, če je bil vsaj eden od zakoncev v času sklenitve zakonske zveze rezident Švice. Otroške poroke je zdaj mogoče razveljaviti na zahtevo oblasti ali prizadete osebe do 25. leta starosti osebe, medtem ko je bilo prej to mogoče le do 18. leta starosti osebe.
Ekipa
Projekt Šolar na smuči bo tudi letos omogočil dogodivščine na snegu
Namen spremembe zakona je preprečiti tako imenovane "počitniške poroke", gre za otroške poroke, ki se zgodijo, ko družine potujejo v druge države, kjer je zakonsko določena starost za poroko nižja. Takšne poroke v Švici odslej ne bodo več priznane, razen če sta oba zakonca stara najmanj 16 let.
Zvišali tudi pokojnine
S 1. januarjem so se pokojnine v Švici zvišale za 2,9 odstotka, da bi se uskladile z naraščajočimi cenami in gibanjem plač. Tako se je najnižja državna pokojnina zvišala s 1225 švicarskih frankov (1306 evrov) na 1260 švicarskih frankov (1343 evrov) na mesec, najvišja pokojnina pa z 2450 švicarskih frankov (2613 evrov) na 2520 švicarskih frankov (2687 evrov). Hkrati se bodo uskladili prispevki, dodatna nadomestila, prehodna nadomestila in obvezni poklicni dodatki.
Švicarska vlada praviloma vsaki dve leti preveri, ali je treba pokojnine uskladiti z življenjskimi stroški. Nazadnje so se pokojnine uskladile leta 2023, ko je bila najnižja starostna pokojnina določena pri 1225 švicarskih frankih (1306 evrov).