Bangladeška televizija Channel 24 je predvajala posnetke množic, ki so vdrle v premierkino uradno rezidenco v prestolnici. Protestniki so mahali z zastavami in mirno praznovali, potem ko so oznanili informacijo, da je zapustila palačo in se odpravila na "varnejši kraj", navaja francoska tiskovna agencija AFP. Odstop premierke je v poznejšem televizijskem nagovoru potrdil načelnik generalštaba bangladeške vojske general Vaker-Uz-Zaman in dejal, da bo sedaj oblikovna prehodna vlada. Kot je pojasnil, se bo o oblikovanje vlade pogovarjal s predsednikom države Mohamedom Šahabudinom, glavnimi opozicijskimi strankami in člani civilne družb, vendar ne s stranko Hasine Ligo Avami.
"Država je zelo trpela, gospodarstvo je bilo prizadeto, veliko ljudi je bilo ubitih. Čas je, da ustavimo nasilje. Upam, da se bodo po mojem govoru razmere izboljšale," je nadaljeval in obljubil, da bodo nove oblasti vse odgovorne za umore preganjale. V azijski državi je proteste v začetku julija sprožila vnovična uvedba sistema kvot, po katerem je bilo 56 odstotkov delovnih mest v javnem sektorju rezerviranih za določene, po ocenah kritikov, provladne skupine. V nasilju na protestih je doslej umrlo najmanj 300 ljudi.
Vlada v Bangladešu je sicer deloma ugodila zahtevam študentov in omilila nepriljubljen sistem kvot pri zaposlovanju v javnem sektorju. Lani je Hasina obljubila, da bo Bangladeš spremenila v uspešno in razvito državo, a je po podatkih vlade še vedno okoli 18 milijonov mladih brez dela. To je bil tudi eden od povodov za najnovejše proteste, ki so izbruhnili v začetku julija in kmalu prerasli v širši izraz nezadovoljstva z njeno vladavino.