Dan zdravja v novomeškem ZD
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
V novomeškem Zdravstvenem domu so včeraj ob dnevu zdravja pripravili dan odprtih vrat, ki so ga spremljale številne delavnice ter otvoritev slikarske razstave Vesne Biličič Slana, ki je kot fizioterapevtka zaposlena v ZD Novo mesto. Obiskovalcem so brezplačno merili krvni tlak, krvni sladkor in holesterol ter delili različne zloženke in gradiva z nasveti za zdravo življenje.
Zbrane je nagovorila direktorica dr. Milena Kramar Zupan, ki je opozorila na pomen zdravja, še posebej zaščite zdravja v mestih. Predstavila je tudi dejavnosti, ki imajo preventivni namen v procesih ohranjanja in krepitve zdravja.
Da bi spodbudili zdrave prehranjevalne navade, so obiskovalcem ponudili jabolka in vodo. V priložnostnem kulturnem programu sta nastopila novomeški pesnik Smiljan Trobiš in študentka Tjaša Zirkelbach.
ZD Novo mesto