Sp. Podravje: Zapuščene živali osem občin lani stale skupno 14.000 evrov
Zakon o zaščiti živali določa, da mora vsaka občina sama poskrbeti za zapuščene živali na njenem območju oz. skleniti koncesijo z enim od zavetišč. Vendar pa z mariborskim zavetiščem sodeluje le osem občin z območja Spodnjega Podravja, z območja UE Ormož pa niti ena občina ni sklenila sporazuma in ne plačuje nič.

Občine s Ptujskega je oskrba in namestitev zapuščenih živali lani stala skupno nekaj manj kot 14.000 evrov.
Po zakonodaji mora občina za vsakih 800 registriranih psov zagotoviti eno mesto v zavetišču. A nekatere ne spoštujejo zakona, pa čeprav pomoč zapuščenim živalim sodi med izvirne naloge lokalnih skupnosti in se izvršuje kot javna služba. Z najbližjim mariborskim zavetiščem za živali ima petletno koncesijsko pogodbo o izvajanju te obvezne gospodarske javne službe in upravljanja z zavetiškim objektom Mestna občina Maribor, z mariborskim zavetiščem pa sodeluje komajpolovica občin UE Ptuj, to soDestrnik, Hajdina, Kidričevo, Markovci, Podlehnik, Ptuj, Videm in Zavrč. Medtem ko ostale občine iz Spodnjega Podravja vključno z Ormoškim z omenjenim zavetiščem ne sodelujejo.
Ormoška občina sodeluje z društvi
»Občina Ormož skladno z Zakonom o zaščiti živali zagotavlja sredstva za zapuščene živali, pri čemer sodelujemo z Društvom za zaščito živali Pomurja in Društvom proti mučenju živali Ptuj. Preko pomurskega društva smo v letu 2019 veterinarsko poskrbeli za 71 mačk. Za vse zavržene mladičke smo našli dom, nobeden ni ostal v zavetišču, ter poskrbeli za dve večji skupini mačk v dveh naseljih v občini, ki niso bile sterilizirane oz. kastrirane. Pod črto smo vse skupaj poskrbeli za okrog 76 mačk in kakšne tri pse,« so na vprašanje, kako potem rešujejo problematiko zapuščenih živali, odgovorili z občine Ormož.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se