Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Podravje: Zaposlene revne družine za preživetje primorane zaprositi za izredno pomoč


Monika Horvat
24. 1. 2019, 22.20
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Vse več je družin, kjer sta starša prejemnika minimalnih dohodkov, zato lahko preživijo mesec le s pomočjo izredne denarne socialne pomoči. Zlasti še takrat, ko je treba opraviti večje nakupe, kot so npr. kurjava za zimo, šolske potrebščine itd.

1548339691_socialna_pomoč_(media24).jpeg
Arhiv Štajerskega Tednika

Čeprav se razmere na trgu dela izboljšujejo, je Podravje še vedno v samem vrhu po stopnji brezposelnosti. Novembra lani je bila ta 9,2-odstotna, kar je še vedno za 1,3 % več od državnega povprečja (pred nami je le še Pomurje z 12,5 % stopnjo brezposelnosti). Stiska pa se čedalje bolj širi tudi med družine redno zaposlenih, ki prejemajo minimalno plačo, a z njo težko poplačajo vse obveznosti. Ti tako vse pogosteje za poplačilo kurjave, položnic in šolskih potrebščin zaprošajo za izredno denarno socialno pomoč, opaža vršilec dolžnosti direktorja Centra za socialno delo (CSD) Spodnje Podravje Miran Kerin.

Na Ptujskem za pomoč zaprosi vsak 17., na Ormoškem vsak 18. občan

Po še nepopolnih podatkih je v lanskem letu zanjo na Ptujskem in Ormoškem zaprosilo vsega skupaj kar 4.540 prosilcev, kar je za petino več kot v 2016 – takrat so prejeli 3.778 vlog. Sicer pa število teh pomoči tod v zadnjih letih narašča. V letu 2017 so prejeli kar 4.901 vlogo za izredno denarno socialno pomoč. Od teh je bilo na ptujski enoti 4.030 vlog, preostalih 871 pa na ormoški. Glede na skupno število prebivalcev na Ptujskem (68.478) je tako zanjo zaprosil vsak 17. prebivalec, na Ormoškem pa (16.199) vsak 18. Razmere na Ormoškem pa so se očitno še poslabšale. Sicer še nepopolni podatki za lansko leto namreč zopet kažejo na porast – podanih je bilo že čez 900 vlog. »V ormoški enoti število enkratnih pomoči narašča že od leta 2016. Te podatke si lahko razlagamo tako, da se na Ormoškem območju veča število družin in posameznikov, ki kljub dohodkom občasno padejo v krizo pri zagotavljanju osnovnih življenjskih potrebščin ter jim zmanjka denarja za kakšne večje življenjsko nujne izdatke.

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.