Destrniški upokojenci: »Si nam po vsem tem res upate zaračunati najemnino?«
Če je kdo mislil, da se bo zgodba s kegljiščem srečno zaključila, ko bo objekt legaliziran, se je zmotil. Kajti postopek legalizacije je zaključen, upokojenci lahko kegljišče spet tudi uradno uporabljajo, a zapletom, sporom in slabi volji še ni videti konca.

Kot kaže, bodo morali upokojenci za kegljišče plačevati najemnino.
»Po spremembi zakonodaje v letu 2018 lahko občina društvom podeli prostore v najem z objavo neposredne pogodbe. Višina mesečne najemnine znaša tri evre za kvadratni meter, prostori, ki so namenjeni oddaji, so izmerjeni, društva bodo dala ponudbo, nato pa lahko zaprosila tudi za znižanje najemnine, tudi do 90 odstotkov,« je svetnikom pojasnila Metka Kajzer iz občinske uprave.
Goričan bi kegljišče kar porušil
Branka Goričana (Županova lista-Vladimir Vindiš), ki je tudi predsednik društva upokojencev, je slišano vidno razburilo. »Presenečen sem nad temi številkami. V objektu je ogromno našega prostovoljnega dela in materiala, mislili smo, da delamo nekaj zase, zdaj pa bomo plačevali še najemnino? Si nam to po vsem res upate zaračunati? Gre za 143 kvadratnih metrov, to vendar na leto znese več kot 5.000 evrov. Niti 90-odstotni popust me ne prepriča, ne strinjam se. V projekt smo vložili 84.000 evrov, objekt in okolico redno vzdržujemo, kot da je naš. Ne vem, kaj naj še rečem. Najbolje je, da obdržimo dosedanjo društveno pisarnico in zanjo še naprej plačujemo najemnino, kegljišče pa preprosto podremo.«
Da so namigovanja o rušenju objekta čista neumnost, mu je odvrnil Pukšič. »Kako boste rušili nekaj, kar ni vaše?« ga je zbodel ter hkrati spomnil, da dobi društvo tudi 1.000 evrov iz občinskega proračuna.
Upoštevati vložek upokojencev
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se