Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Odziv Janše
Čas branja 1 min.

Iz najvišjega nadstropja Trstenjakove so se slišali vzkliki veselja


G.G./STA
11. 5. 2025, 21.35
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Predsednik SDS Janez Janša je ob uspehu na referendumu o dodatkih k pokojninam umetnikov dejal, da je rezultat zmaga razuma

janez janša.jpg
Primož Lavre
Janez Janša meni, da je zmagal razum.

Ko je bilo jasno, da je zavrnitveni kvorum na referendumu dosežen, je bilo iz najvišjega nadstropja stavbe na Trstenjakovi, kjer domuje SDS, slišati vzklike veselja. "Danes je Slovenija naredila velik korak k temu, da si Slovenci ukradeno državo vzamemo nazaj," je v prvi izjavi po uspehu na referendumu povedal dolgoletni prvak SDS Janez Janša.

Meni, da je vladna koalicija na današnjem glasovanju dobila dve klofuti. Prvo, ker je bil zavrnjen "sramoten zakon, s katerim se je želelo neupravičene privilegije dodeliti zgolj peščici na podlagi odločanja nekega političnega telesa", drugo klofuto pa predstavnikom izvršilne oblasti, ki so pozivali k bojkotu.

Po Janševih besedah se je prvič v zgodovini samostojne Slovenije zgodilo, da so tisti, ki so v koalicijsko pogodbo zapisali, da bodo spodbujali udeležbo na volitvah in referendumih, volivce pozivali k bojkotu. "Računali so na to, da bo sicer zelo visok kvorum za veljavnost referenduma težko dosežen, vendar je bil ne samo dosežen, bil je oziroma bo močno presežen. Več kot 400.000 slovenskih volivk in volivcev je glasovalo za razum," je poudaril Janša.

"Vsaka vlada bi po takšni dvojni klofuti sama odstopila. Dvomim sicer, da bo prišlo do tega premisleka," je povedal Janša in dodal, da je v rokah slovenskega volilnega telesa, da na "takšno reakcijo oziroma nereakcijo odgovori na naslednjih volitvah, ki bodo v vsakem primeru prej kot v roku enega leta".

Volivci so danes na referendumu odločali o uveljavitvi zakona o dodatku k pokojnini za izjemne dosežke na področju umetnosti. Proti temu je po delnih neuradnih podatkih Državne volilne komisije glasovalo več kot 92 odstotkov volivcev, hkrati pa je nasprotnikom uspelo doseči kvorum za zavrnitev zakona, saj je proti glasovalo več kot 400.000 volivk in volivcev.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.