Katja Šoba odstopila
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Katja Šoba je včeraj podala odstopno izjavo z mesta predsednice Študentske organizacije Slovenije (ŠOS). Za ta korak se je odločila zaradi osebnih razlogov, predvsem ker je "zaključila del svojega življenja, ki se navezuje na študij".
Naloge predsednika ŠOS bo do izvolitve novega predsednika opravljal Rok Primožič, so zapisali v ŠOS.
Šobi je mandat potekel že konec septembra letos, oktobra ji je prenehal veljati status študenta, novembra pa je diplomirala. Primožič, dosedanji član predsedstva ŠOS, je bil na torkovi seji v skladu s študentsko ustavo imenovan za namestnika predsednice ŠOS.
Kot je dejal Primožič, bo sedaj njegova glavna naloga najti soglasje med predstavniki vseh štirih entitet, ki sestavljajo ŠOS. Ko bodo to soglasje dosegli, bo predsedstvo ŠOS skupščini ŠOS v izvolitev predlagalo kandidata za novega predsednika ŠOS, so zapisali v sporočilu za javnost.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.