Sumljive pošiljke so samo lani davkoplačevalce stale najmanj 45.000 evrov
V zadnjih letih smo priča vse pogostejšim sumljivim pisemskim pošiljkam, naslovljenim na različne naslove državnih služb in institucij, občin, sodišč ... Izjema pri tem ni niti Podravje. Še v začetku tega tedna so mariborski policisti ponovno imeli opraviti s tovrstno pošiljko s prahom, ki je bila oddana v enem izmed maribosrkih podjetij.

Doslej se sicer v nobenem primeru snovi niso izkazale kot nevarne, a vse te neslane šale nas drago stanejo – vsaka intervencija skupaj z analizo okoli 3.000 evrov.
Pisemske pošiljke s sumljivo vsebino so vse pogostejše, kaže statistika. Medtem ko je Policija po razpoložljivih podatkih v letih 2013/2014 zabeležila 5–7 tovrstnih primerov, se je v letu 2015 ta številka povzpela na 21, lani so obravnavali 15 primerov, v prvi polovici letošnjega leta pa že devet. Največkrat so naslovniki različni državni organi, občine, sodišča in druge organizacije in v posamičnih primerih tudi posamezniki. Tovrstnih podatkov glede naslovnikov posebej na Policiji ne vodijo, je pa bilo v vseh dosedanjih primerih ugotovljeno, da snovi v pisemskih pošiljkah zdravju niso bile nevarne.
S sumljivimi pošiljkami želijo prestrašiti ali se maščevati
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se