Jelka stotič darovala kri
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Novomeščanka Jelka Nilič, ki s soprogom sicer že nekaj časa živi na Grč Vrhu, je dopoldne na novomeškem centru za transfuzijsko dejavnost kri darovala že stotič. Je prava rekorderka med predstavnicami nežnejšega spola v območnem združenju Rdečega križa Novo mesto, saj jubilantke s trimestnim številom darovanj še niso imeli. Ob tej priložnosti sta ji čestitali predsednica in sekretarka novomeškega združenja Mojca Špec Potočar in Barbara Ozimek.
Krvodajalstvu se je Jelka zapisala leta 1972, ko je sama potrebovala kri ob porodu prvega otroka, pri tem humanem dejanju pa jo je spodbujal tudi soprog Miro, ki je sam 110-kratni darovalec te življenjsko pomembne tekočine. Ima redko skupino krvi, zato so jo večkrat na darovanje tudi poklicali, z nekaj prekinitvami pa se je te največje solidarnostne akcije vsa ta leta redno udeleževala. In kot je dejala, se jo namerava tudi vnaprej.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.