Nočna drama v Škofji Loki: Iz bloka evakuirali 34 ljudi
V nočnem požaru v Škofji Loki je bila potrebna evakuacija 34 stanovalcev. Na srečo se je vse končalo brez poškodb.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Ob približno 2. uri je zagorelo v večstanovanjskem objektu v Škofji Loki. Po prvih pojasnilih kranjske policijske uprave je zagorelo v zgornjih prostorih oziroma na strehi zgradbe.
Pristojni so zaradi varnosti preventivno evakuirali 34 oseb, po pogašenem požaru pa so se nekateri lahko vrnili v svoje domove. Drugi so se odpravili k sorodnikom.
Policisti so ogled kraja požara že opravili, po prvih ugotovitvah pa je bil požar posledica napake na električni napeljavi. Premoženjska škoda po nestrokovni oceni znaša več deset tisoč evrov. V Gasilski enoti Stara Loka so medtem sporočili, da so gorele zunanje enote toplotnih črpalk.
V intervenciji je sodelovalo 46 gasilcev iz treh gasilskih društev. Prisotna je bila tudi reševalna ekipa Zdravstvenega doma Škofja Loka. Na srečo po do sedaj zbranih podatkih v požaru ni bilo poškodovanih. Policisti nadaljujejo z ugotavljanjem vseh okoliščin požara in bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno okrožno državno tožilstvo.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.