Polovica Slovenije tri dni v rdečem, nato v znamenju ploh in neviht
Vse do srede bo zelo vroče, nato se bo ob plohah in nevihtah osvežilo.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Vremenoslovci Agencije RS za okolje (Arso) so zaradi velike toplotne obremenitve v teh dneh polovico Slovenije obarvali v rdeče. Pred dnevi so napovedali, da nas največja pripeka čaka v nedeljo in ponedeljek, zdaj pa so rdeče opozorilo podaljšali še za en dan. Vroče bo predvidoma tudi v torek.
Najizrazitejša toplotna obremenitev bo v jugozahodni, jugovzhodni in osrednji Sloveniji, zlasti po nižinah, na Primorskem in v večjih mestih.
Čaka nas pretežno jasno vreme s šibkim vetrom vzhodnih smeri in maestralom ob morju. Danes bodo najvišje dnevne temperature od 33 do 37 stopinj Celzija, kaže zadnja napoved Arsa.
Večinoma jasno bo tudi jutri, le ta bo na Primorskem pihala šibka burja. Proti večeru lahko na območju Julijskih Alp nastane kakšna vročinska nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 16 do 22, najvišje dnevne od 32 do 36, na Goriškem in v Vipavski dolini okoli 38 stopinj Celzija.
Obeti
Tudi v torek bo sončno in zelo vroče. Še bo pihal veter vzhodnih smeri. V alpskem svetu popoldne ni izključena kakšna nevihta.
V sredo bo sprva še sončno in vroče, popoldne in zvečer pa bodo plohe in nevihte od severa zajele vso Slovenijo. Osvežilo se bo, na Primorskem bo zvečer zapihala burja.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.