Kaj bo z denarjem za urgentni center, ki je na Talumovem računu
(Ne)izgradnja urgentnega centra na Ptuju je težka cokla, s katero sta mesto in okolica zaznamovana že desetletje. Urgentni center je le en od neuspelih projektov, ki so Ptuju in regiji spolzeli skozi prste. Spomnimo na hitro cesto, ki se v prostor umešča več kot 20 let, neuspešno zgodbo z regijskim odlagališčem odpadkov, od katere je mestu ostalo samo finančno in ekološko breme, tudi načrti o obnovi regijskega vodovoda se najmanj pet let niso premaknili od besed na papir …

Ptujska bolnišnica po posodobitvi kliče tako kot izgubljeni popotnik v puščavi po vodi. Nihče ne dvomi o tem, ali je bolnišnica v tem okolju potrebna ali ne. Ker absolutno je. Dostopnost in bližina zdravstvenih storitev sta pomembna dejavnika za kakovostnejše življenje. In prav zato bi morali vsi veljaki tega okolja, katerih beseda v Ljubljani kaj velja, od gospodarstvenikov, politikov in funkcionarjev do lobistov in stroke, moči usmeriti k enotnemu cilju: pomagati bolnišnici. S tem korakom bi pokazali, da jim je resnično mar za okolje, ki ga (so)ustvarjajo, in ljudi, ki tukaj živimo. Preveč je bilo izgubljenih priložnosti za regijo, udarec čez zdravstvo je prav gotovo eden težjih. Čeprav je v prihodnjih letih v državnem proračunu denarja za gradnjo prizidka pri ptujski bolnišnici samo za prgišče, pa vendarle postavka iz Načrta razvojnih programov še ni izbrisana. Morda se jo lahko finančno oplemeniti že pri prvem rebalansu. A za to bo treba napeti vse razpoložljive sile in kadre. Ker drugače najbrž res ne bo šlo.
O projektu želijo jasne informacije
Spodnjepodravsko gospodarstvo je v letu 2017 za gradnjo urgentnega centra organiziralo veliko akcijo zbiranja denarja. Nekaj manj kot 338.000 evrov že tri leta »počiva« na Talumovem računu. Kaj če se donatorji odločijo, da denar zahtevajo nazaj?
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se