Na startup vikendu več kot 300 študentov razvijalo poslovne modele

##IMAGE-2284070##
Na startup vikendu, ki je pretekli konec tedna potekal v petih slovenskih mestih, je več kot 300 študentov razvijalo podjetniške ideje in ustvarjalo karierno prihodnost. Ekipe so pod vodstvom mentorjev in podjetnikov v enem vikendu zgradile prototip in poslovni model svoje rešitve, ter postavile temelje za nadaljnji razvoj idej v podjetja.
Startup vikendi so intenzivni, interdisciplinarni, osredotočeni na konkretizacijo in tudi zabavni vikendi, na katerih študentje razvijajo svoje poslovne idejo po najsodobnejših metodologijah, so sporočili iz Zavoda Ypsilon in Tehnološkega parka Ljubljana.
Interdisciplinarne ekipe, sestavljene iz študentov 43 različnih slovenskih fakultet in devetih visokošolskih zavodov, so tekmovale v tem, kdo bo v nekaj dneh ustvaril boljši prototip oziroma poslovni model podjetja, ki so ga tudi preverili na trgu.
Podjetniški mentor Lojze Bertoncelj, ki je celoten vikend bdel nad napredkom posameznih ekip v Ljubljani, je dejal, da študentje potrebujejo "malo prostora, nekaj kosov pice, nekaj pločevink energije in en vikend časa". Za to, kar uspejo narediti v dobrih dveh dneh, v resničnih podjetjih po njegovem mnenju včasih potrebujejo tudi tedne.
Na prvi izmed lokacij v Ljubljani, v Tehnološkem parku Ljubljana, je zmagala ekipa z aplikacijo za elektro stimulacijo mišic preko pametnih telefonov, v Ljubljanskem univerzitetnem inkubatorju pa ekipa, ki je predstavila samooskrben akvaponičen sistem za domačo uporabo.
V Mariboru je komisijo prepričala ekipa s pečico s pametnim steklom, v Novi Gorici ekipa, ki je predstavila blagovno znamko vrhunskih lovskih oblačil, v Kopru pa ekipa s portotipom multifunkicionalne študentske mize. V Novem mestu je zmagala ekipa, ki je predstavila aplikacijo za pomoč potrošnikom pri izbiri zdrave prehrane.
Enotna podjetniška akcija za mlade, ki je potekala ob globalnem tednu podjetništva, je bila organizirana pod okriljem iniciative Start:up Slovenija in 47 visokošolskih zavodov v okviru petih univerzitetnih oz. visokošolskih središč. Aktivnost je financirana s strani ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter javne agencija Spirit.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se