Na Ptuju in v Ormožu ob najnižjih plačah in pokojninah najdražja voda
Te dni občinski sveti v Spodnjem Podravju obravnavajo predlog višjih cen za pitno vodo, ki se bo po kubičnem metru podražila za 49 odstotkov. Gre za povišanje tistega dela v ceni vode, ki pripada koncesionarju Komunalnemu podjetju (KP) Ptuj. Nova cena vode na Ptuju je med 12 mestnimi občinami v Sloveniji najvišja. Po drugi strani pa je bridko dejstvo, da so na Ptuju v primerjavi z ostalimi mestnimi občinami najnižji ekonomski standard oziroma najnižje plače in pokojnine.

Občine v Slovenskih goricah, ki gravitirajo na Mariborski vodovod (Lenart, Sv. Trojica, Jurij ob Ščavnici, Sv. Ana, Benedikt, Cerkvenjak), imajo enotno ceno evro za kubični meter. V Miklavžu na Dravskem polju je cena za m³ vode 87 centov, Hočah 95 in Gornji Radgoni 67 centov. Kot so povedali v Mariborskem vodovodu, cene do konca marca ostajajo nespremenjene. So pa v izdelavi novi elaborati, o njihovi vsebini v podjetju informacij ne dajejo.
Višje cene na položnicah za vodo bodo imeli tudi Bistričani, vendar še vedno bistveno nižje od ptujskih. Nova, že sprejeta cena za kubični meter vode je 87 centov, stara cena je bila 72 centov.
Pomurci v 12 občinah, vključno z regijsko prestolnico Mursko Soboto, vodo plačujejo po ceni 61 centov. Kot je pojasnil koncesionar, je cena v veljavi od leta 2021, v drugi polovici letošnjega leta jo nameravajo spremeniti.
Zahodneje od Ptuja vodo plačujejo ceneje
Poglejmo proti zahodu Slovenije, najprej v Celje. Javno podjetje Vodovod-kanalizacija je koncesionar v štirih občinah savinjske regije, vodo uporabnikom prodajajo za 75 centov za m³
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se