Za invalide je rezervirana le peščica delovnih mest
Med osebami, ki s težavo najdejo zaposlitev, so invalidi posebej ranljiva skupina. Po zadnjih podatkih naj bi bilo na območju Slovenije 881.861 zaposlenih oseb, od tega pa je v delovnem razmerju zgolj 35.036 invalidov. Zanimalo nas je, kako je za zaposlovanjem in zaposlenostjo invalidov na območju občin Spodnjega Podravja.

Kraji delovnih mest, kjer so invalidi zaposleni, kažejo slabo perspektivo za zaposlovanje oseb z omejenimi sposobnostmi pri zaposlovanju tudi v prihodnje. Po zadnjih podatkih znaša delež delovnih mest, ki jih invalidi na območju Slovenije zasedajo, manj kot 4 %. V Ljubljani je delež zaposlenih invalidov krepko pod povprečjem, v štajerski prestolnici pa je od 63.487 zaposlitev delovna mesta zasedalo 2.649 invalidov, kar v deležu predstavlja 4,2 %.
Na območju Spodnjega Podravja število delovnih mest, ko jih zasedajo invalidi, niha. Med obravnavanimi občinami (nad 4.000 prebivalcev) je na območju Starš zaposlenih najmanj invalidov, in sicer zgolj 14. V občini Markovci naj bi bilo zaposlenih skupno 961 oseb, od tega zgolj 2,4 % invalidov. Invalidi so redkeje kot na ravni države našli zaposlitev tudi v občinah Majšperk, Rače – Fram in Slovenska Bistrica.
Mnogo prijaznejše zaposlitveno območje za invalide pa predstavlja občina Kidričevo. Od 4.568 zaposlitev delovno mesto zasedata 302 invalida, kar v deležu predstavlja 6,6 %. Po številu zaposlenih invalidov pa izstopa območje mestne občine Ptuj, kjer je bilo zaposlenih 712 oseb.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se