Zapleti na območju nekdanjega Opteja: Sta bila vlagatelja zavedena z obljubami?
Območje nekdanje opekarne v Žabjaku, ki je končala tako neslavno kot večina ptujskih gradbenih podjetij, je prešlo s prodajo v zasebno lastništvo. Del svojih poslovnih načrtov je kot lastnik in vlagatelj želel na tej lokaciji realizirati tudi Ivan Žuran z družbama ZOS in Gios.

Na tem območju gradi kot fizična oseba dve stanovanjski hiši za prodajo. Za potrebe svoje dejavnosti je zgradil skladišče za orodje (1100 m2), kjer ima tudi najemnike. V posesti ima 1,8 ha območja nekdanjega Opteja, ki ga je kupil od stečajnega upravitelja v letih 2014 in 2015. Problem pa je nastal, ker se območje prvotnega glinokopa – po starem prostorskem načrtu opredeljeno kot industrijsko zemljišče – z novim prostorskim načrtom MO Ptuj spreminja v območje za šport in rekreacijo.
Tu je ob Ivanu Žuranu 10.000 m2 površin za poslovne namene kupil tudi Zdenko Ogrizek, družba EEKKSS, d. o. o. Zemljišče sta kupila, ker MO Ptuj ni uveljavila predkupne pravice. Gradbene aktivnosti so bile tu ustavljene zaradi negodovanja ljudi, ker v svoje okolje niso želeli sprejeti dejavnosti razgradnje avtomobilov, čeprav je to, kot pravi Ogrizek, danes apotekarska dejavnost. Delo bi pri njem dobilo najmanj šest ljudi.
Prvi je začel delati Ivan Žuran, a je delo zaradi nasprotovanja ljudi ustavil, kljub temu da je imel veljavno gradbeno dovoljenje (izdano 17. avgusta 2014). Že takrat sta se Žuran in Ogrizek odločila, da bosta poskušala zemljišči v skupni izmeri 20.000 m2, zamenjati z MO Ptuj. To so jima obljubili, celi dve leti so ju nato zavajali, da bosta zemljišči lahko zamenjala in da se tudi njihova namembnost ne bo spremenila. „Žal se je obrnilo v najino škodo. Vsi dosedanji pogovori z MO Ptuj so bili neuspešni; do zamenjave ne more priti, ne da bi plačala višjo ceno za območje, ki je bilo z novim prostorskim planom spremenjeno v industrijsko, najino pa je razvrednoteno, torej ima nižjo ceno. Medtem ko je v začetnem obdobju po cenitvi kazalo v najino korist v višini 200.000 evrov, ki sva jih želela podariti za potrebe športa ali MO Ptuj, je po zadnji cenitvi zaradi spremembe v športno-rekreacijsko območje razlika v isti višini v najino škodo. V spremembo namembnosti je MO Ptuj šla po izdaji najinega gradbenega dovoljenja. Ker sva imela veljavno gradbeno dovoljenje in ker smo se dogovarjali za zamenjavo zemljišč, kjer bi lahko gradila hiše, se za občinski prostorski načrt v spreminjanju nisva zanimala,“ sta povedala Ogrizek in Žuran.
MO Ptuj pod novim županom zavrnila menjavo in nakup
Zapleti že v Čelanovem obdobju
Tudi RD Ptuj želi svoja zemljišča prodati
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se