Ptuj: Občina lahko svoje premoženje prodaja na več načinov
V zadnjih štirih letih in pol je ptujska občina prodala za okrog 4,2 milijona evrov svojega premoženja. Eden izmed možnih načinov prodaje je neposredna pogodba. V zadnjih mesecih je na ta način bilo prodanih za 221.541 evrov občinskih nepremičnin, medtem ko je bil v prejšnjih letih ta znesek bistveno manjši. Zakaj so se na občini odločili za to metodo in ne javno dražbo? So res iztržili več, kot bi sicer in kaj vse prodajajo na ta način?

Skladno z zakonodajo na področju ravnanja s stvarnim premoženjem občine so možni trije načini prodaje nepremičnega premoženja: javna dražba, javno zbiranje ponudb in neposredna pogodba.
Kot so povedali na ptujski občini, se pri izbiri metode, po kateri se določeno nepremičnino proda, upoštevajo specifika predmeta prodaje, a tudi načelo gospodarnosti; kako s čim manj stroški doseči čim boljši rezultat. „Praviloma se postopki izvajajo z javno dražbo, razen če bi se z javnim zbiranjem ponudb pričakovala višja kupnina. Prodaje po metodi neposredne pogodbe pa se izvajajo v zakonsko določenih primerih, pri čemer se tudi ta postopek vodi transparentno in z možnostjo sodelovanja oziroma sprejema ponudbe za prodajo določenega premoženja vsem zainteresiranim. Namere o prodaji po neposredni pogodbi se namreč enako kot razpisi za izvedbo javnih dražb/javnih zbiranj ponudb objavljajo na spletni strani Mestne občine Ptuj in na portalu nepremičnin, ki je bil vzpostavljen dodatno ravno zaradi doseganja večje učinkovitosti pri prodaji premoženja,“ so pojasnili na ptujski občini.
Dosegli naj bi boljši rezultat ...
V zadnjih štirih letih in pol je občina prodala za 4.205.670 evrov svojih nepremičnin. Glavnino tega zneska predstavlja prodaja nepremičnin po sistemu javnih dražb.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se