Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Hostel Kurent Ptuj: Rezultat po dveh letih: 50.000 evrov dolgov


Mojca Zemljarič
22. 8. 2019, 21.47
Posodobljeno
26. 08. 2019 · 11:27
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Jeseni 2017 smo v Štajerskem tedniku slikovito in nazorno opozorili na potencialno škodljivo poslovno odločitev vodstva mestne občine (MO) Ptuj in Centra šolskih in obšolskih dejavnosti (CŠOD) v zvezi z oddajo Mladinskih prenočišč (MP) Kurent v najem podjetju, ki je do tedaj poslovalo tri leta in ni imelo niti centa prihodka. Direktorje in lastnike pa je menjavalo kot po tekočem traku. In kakšen je rezime posla? Po dveh letih najemnik občini, državi in dobaviteljem iz naslova neplačanih najemnin ter rednih obratovalnih stroškov dolguje 50.000 evrov. Toliko, kot je na Ptuju vrednost enosobnega stanovanja.

1566481714_cg_naslovnica_65_1.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

V poslovnem centru Drava na Osojnikovi cesti je dolga leta deloval mladinski hotel Kurent, ki je bil obenem tudi enota CŠOD za izvajanje šole v naravi. Lastnika nepremičnine MP Kurent (okoli 1.000 m2 bruto površin, od tega uporabnih 724 m2 v štirih etažah) sta MO Ptuj in Republika Slovenija oziroma Ministrstvo za izobraževanje. V imenu države s prostori upravlja CŠOD, ki se je leta 2016 odločil vrata mladinskih prenočišč na Ptuju zapreti.

Varščine ni vplačal, nepremičnino kljub temu dobil

Julija 2017 sta MO Ptuj in CŠOD MP Kurent oddala v najem podjetju Orlicom. Že sam razpisni postopek za oddajo nepremičnine je bil izpeljan nekoliko nenavadno. Vodila ga je MO Ptuj pod vodstvom tedanjega župana Mirana Senčarja. Na prvi razpis se je prijavil samo en ponudnik – Orlicom. Ker do predpisanega datuma ni vplačal varščine, so razpisni postopek prekinili. Čez nekaj dni so nato na spletni strani občine objavili nov poziv za oddajo. Orlicom se je prijavil še drugič. Ker v drugem poskusu oddaje plačilo varščine ni bilo pogoj, so ga izbrali za bodočega najemnika. Dogovorili so se za 2.100 evrov mesečne najemnine. Občini kot tretjinski lastnici bi plačeval 787 evrov, CŠOD-ju, ki ima v lasti 2/3 nepremičnine, pa 1.312 evrov. Vlaganja v nepremičnino bi se lahko poračunala pri najemnini. Najemnik naj bi nepremičnino uporabljal za turistično, gostinsko in prireditveno dejavnost.

Težave z neplačili že dva meseca po sklenitvi najemne pogodbe

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.