Ormož: Letos za kopališče iz občinske malhe 35.000 evrov
Ormoško kopališče, ki ga je letos v upravljanje prevzel občinski Zavod za turizem, kulturo in šport, je pridelal dobrih 22.000 evrov poslovne izgube. Poleg tega je občina namenila še več kot 13.000 evrov za investicijska vlaganja.

Mestni bazen predstavlja dobrodošlo osvežitev v vročih poletnih dneh, za marsikoga pa tudi edino, saj si dragih letovanj ne morejo privoščiti. Nedvomno gre za javni interes, toda ta stane, drago je še zlasti vzdrževanje. Bazeni, ki so odprti kakih devetdesetih dni v sezoni, pa še to samo ob lepem vremenu, niso dobičkonosni. Zaradi tega vlagateljev oz. podnajemnikov tudi ne zanimajo.
Čeprav se je ormoško občinsko vodstvo trudilo, da bi se rešilo tega bremena in celo našlo najemnika, je po dveh letih bazen spet na njihovih plečih. Zdaj že nekdanji najemnik, domači podjetnik Franc Škorjanec, je po lanski, že drugi neuspešni sezoni, ko mu je poslovanje še dodatno otežila korona, dokončno obupal. Kopališče je nato prevzel v upravljanje občinski Zavod za turizem, kulturo in šport.
Javni interes, ki stane
Čeprav je letno kopališče prijetna ponudba za občane, pa ta po drugi strani (precej) stane. Občina in upravniki glede poslovanja nikakor ne pridejo na zeleno vejo. Nizke cene vstopnic ne pokrivajo visokih stroškov vzdrževanja. Letošnjo sezono so v grobem zaključili z dobrih 22.000 evrov izgube. Prihodki iz naslova prodanih vstopnic so znašali 19.000 evrov, odhodki okoli 41.800 evrov. Toda ta rezultat ne prikazuje povsem realne slike, saj v znesek niso všteti stroški dela režijskega obrata in delavcev, zaposlenih na zavodu, za namene bazena. Prav tako poslovni rezultat ne vključuje investicijskega vložka občine, ki se od leta do leta razlikuje, odvisno od potreb.
Dotrajana strojna in elektro oprema
Dodatna zaposlitev na račun bazenov
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se