Ivančna Gorica in Šentrupert pod okriljem znamke Srce Slovenije



Včeraj sta se Razvojnemu partnerstvu središče Slovenije, v katerem je bilo doslej združenih 10 občin (Dol pri Ljubljani, Domžale, Kamnik, Litija, Lukovica, Mengeš, Moravče, Radeče, Šmartno pri Litiji, Zagorje), s podpisom aneksa pridružili še dve novi občini - Ivančna Gorica in Šentrupert. Župana teh dveh občin, Dušan Strnad in Rupert Gole, imata velika pričakovanja od sodelovanja v omenjenem partnerstvu, Strnad je povedal, da predvsem na področju turizma, ekologije, kmetijstva, gospodarstva in podjetništva.
"Načrtov imamo veliko in lažje jih bomo speljali, če bomo sodelovali s sosednjimi občinami. Razvijamo skupne projekte in s pomočjo znamke Srce Slovenije računamo, da bi naši občani lažje prodrli s svojimi izdelki in ponudbo," je dejal.
Šentrupertski župan Gole pa je dejal, da največ pričakuje na področju lokalne samooskrbe s hrano preko zadruge Jarina: "Ta zadruga že organizira, da se hrana neposredno od kmetov proda v javne inštitucije, ker je nedopustno, da imamo svoje pridelke, hkrati pa zelenjavo in sadje uvažamo iz tujih dežel."
Omenil je še, da bodo tudi oni lahko v partnerstvo prenesli znanje in izkušnje, ki so jih pridobili z izvajanjem inovativnih projektov (gradnja v lesu, lokalna samooskrba z energijo).
Predsednik območnega sveta omenjenega partnerstva Marjan Šarec (župan Kamnika) je poudaril, da se jim doslej še nihče ni pridružil s tako veliko željo kot ravno župana Ivančne Gorice in Šentruperta.
"Vsaka od njiju bo doprinesla svojo novo energijo, svojo voljo in v bodoče pričakujem od njiju dobro sodelovanje," je povedal Šarec.
Dosedanji ključni dosežki Razvojnega partnerstva središča Slovenije, ki je nastalo leta 2006, so:
- 1,8 milijona evrov pridobljenih evropskih sredstev za 8 regijskih projektov,
- 1,7 milijona evrov pridobljenih evropskih razvojnih sredstev za prometno in okoljsko infrastrukturo,
- 7 pridobljenih mednarodnih projektov za lansiranje vsebin evropskih razvojnih prioritet na območje Srce Slovenije,
- ustanovitev javno-zasebnega partnerstva LAS Srce Slovenije,
- vzpostavljena znamka Srce Slovenije,
- internacionalizacija območja prek novih povezav na mednarodni ravni,
- vzpostavljena podporna infrastruktura za različne sektorje (točke VEM, zadruga za razvoj podeželja Jarina, NVO stičišče, Razvojna fundacija Pogum)
- 10 novih delovnih mest.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se