Pogovor z »dečkom s tatujem na srcu«

##IMAGE-3575758##
V Knjižnici Brežice je v četrtek potekal pogovor s Simonom Mičićem. Z avtorjem knjige Deček s tatujem na srcu, v kateri je Mičić zapisal spomine na spolno zlorabo v otroštvu, se je pogovarjala univerzitetna diplomirana psihologinja Andreja Les.
V uvodu pogovora, ki ga je pripravila brežiška knjižnica v sodelovanju s KZA Brežice, je direktorica knjižnice Tea Bemkoč poudarila, da so travme rane oziroma poškodbe, ki pustijo razdejanje v posameznikovem telesnem, čustvenem in miselnem svetu. Nepredelana travma ostane zapisana v našem spominu in telesu ter živi še naprej. Rek, da čas celi vse rane, brez ustreznega zdravljenja gotovo ne drži.
Simonova avtoterapija na poti spopadanja z bolečino je bilo pisanje. Papir je prenesel vse. Prav tako pa mu je na tej poti iskanja sebe, razkritja in reševanja problemov ob strani stala partnerka Suzana – steber, kakor je v knjigi poimenoval poglavje, namenjeno njej. Simon pravi, da zapisanega nikoli ni popravljal, knjige tudi nikoli ni »bral vnaprej«. To, da dela ni izdal pod psevdonimom, priča o njegovi moči in pogumu.
Gre za prvo tovrstno moško pisanje v Sloveniji, po nekaterih podatkih celo v Evropi. Simon in Suzana sta z izdajo knjige sprejela tudi tveganje sprejetosti v družbi, vendar je na vprašanje, ali je bilo vredno, Mičić brez pomisleka potrdil, da je bilo. Tudi zato, ker s tem pomaga drugim. Preveč je namreč še trpečih otrok in premalo staršev, ki ukrepajo oziroma ki v takšnih primerih pravilno ravnajo.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se