Aleksandra Winkler Drole: S pomladjo smo vstopili na prag nove dobe
Naše ideje, sanje in želje so kot semena za našo realizacijo – manifestacijo. Če se nam močne želje ne uresničijo, občutimo žalost, jezo, smo kot poraženec na tleh.

Vsakdo izmed nas ima v svoji ekipi več angelov, običajno od tri do sedem, odvisno od intenzivnosti v obdobju življenja, ki ga trenutno živi. Svet bi bil kot v pravljici, če bi nas resnično vodili naši angeli ali z drugimi besedami »spiritualni vodniki«, vendar ni temu tako. V veliki meri smo mi tisti, ki jih vodimo. Naši nevidni dušni spremljevalci nam sledijo kot dobri starši, ki sledijo potrebam in željam svojega otroka.
V redkih primerih, ko še ni prišel čas, da odidemo s tega sveta, se naši angeli vpletejo v naše življenje in preprečijo nezgode, nesreče, ki niso del našega dušnega načrta.
Preberite tudi:
- Od dejanj, storjenih letos, bo odvisno naše življenje do leta 2034
- Za začetek pomladi je najbolj pomembna aktivacija energije

NASPROTJE ANGELOV
Živeli bi kot v raju, če ne bi obstajalo zlo, ki ga imenujemo hudič. Zemlja je planet dveh polov: dan in noč, mrzla zima in vroče poletje, moški in ženski princip, razum in intuicija. Ta dva pola sta si nasprotujoči se sili, vendar v osnovi ne predstavljata ne samo dobrega, kot ne samo slabega; samo polaritete v smislu nasprotij so prisotne kot gonilna sila. Kot moški in ženska ustvarita novo življenje, tako lahko s pomočjo ognja in njenega nasprotnika – vode, kuhamo določene jedi.
Torej ne obsojamo hudiča, kot ne obsojamo leva, ki je za preživetje ulovil antilopo. Antilope in druge živali so po zaslugi »naravnega sovražnika« razvile izjemne spretnosti, kot sta pozornost in gibčnost. Skratka: negativno pripravi do pozitivne rešitve. Tudi drugi mesojedi plenilci v naših krajih »poskrbijo« za ravnovesje v naravi, da se na primer divjad ne zadržuje na enem mestu, saj bi se tako pretirano namnožila in polenila.

ANGELI IN DEMONI NEKOČ IN DANES
Če se komu zdi današnji svet krut in krivičen, neizprosen za preživetje, naj pomisli na čas »čarovniških procesov« od 14. do 17. stoletja, ko so se demoni namnožili tako zelo, da jim je skorajda primanjkovalo plena. Demoni v človeku hočejo trpljenje, pozivajo k bolečini, tako fizični kot duševni. Ker so demoni (hudiči) energijska bitja, ne potrebujejo fizične hrane za obstoj, temveč duševno hrano, kot je fizična ali duševna bolečina, prestrašenost, zmeda, kaos, žalost ...
Demon se prilepi na avrično polje človeka in mu narekuje zelo kruta dejanja. Človek, obseden z demonom, tako ne loči več sebe od svojega parazita, ki ga gosti. Ta pa posega po vseh družbenih slojih in se prikrade v vse strukture: šolstvo, zdravstvo, religija, sodstvo in podobno.
Torej ne gre obsojati le verskih predstavnikov za sodelovanje pri inkviziciji, saj se je slednjega udeleževalo tudi zdravstvo (misleč, da bodo nekoga ozdravili, so mu spustili precej krvi, kar je njegovo zdravstveno stanje še poslabšalo). Sodstvo je za priznanje zločina uporabljalo mučilne pristope in na tak način izsililo priznanje nečesa, česar obsojenec v mnogih primerih ni zakrivil.
Malce obudimo spomin.
Čarovniški proces je naziv za sodni postopek proti osebam, ki so bile obtožene čarovništva. Čarovništvo je bilo hujše kaznivo dejanje, ki se je pojavilo v Evropi v srednjem veku, v katerem so bile obtožbe večinoma povezane z zlobnimi duhovi, hudičem, slabo letino ter vplivom na vremenske razmere. Razlog za obtožbe je bil pogosto maščevalne narave, saj so ljudje čarovnicam pripisovali krivdo za neurja, točo in druge vremenske nevšečnosti. Med preganjanimi je bilo največ žensk.
Odločilen vpliv na prenehanje čarovniških procesov so imele reforme vladarice Marije Terezije. Leta 1740 je zahtevala, da vse čarovniške procese v habsburških dednih deželah predložijo v njeno osebno odločitev. V tem obdobju so se čarovniški procesi tudi končali.
RAZLOG ZA NAPAD NEGATIVNIH ENTITET
- Fizična umazanija; umazano okolje in pomanjkljiva higiena
Nesnaga, nered in splošna pomanjkljiva higiena privabljajo negativno energijo, kot je bilo to v času vladavine demonov v srednjem veku.
- Mentalna nesnaga; preklinjanje in maščevanje, ščuvanje in laganje
Pomanjkljivo znanje, nepismenost prebivalcev in navada grdega govorjenja so na drugem mestu privabljanja zla v družbo.
- Čustvena zmeda; občutek outsiderja – družbena izobčenost, osamljenost ali nezmožnost vključiti se v koristno in podporno skupnost, kot nam jo nudita služba in družina.
Slednje zajema tretje mesto morebitne nevarnosti, da postanemo »lahek plen« negativnim entitetam, demonom in drugim škodljivim nefizičnim bitjem.
Skratka vsi pogoji za »ples demonov« na Zemlji so bili izpolnjeni v temačnem času srednjega veka.
Ko je kritična masa trpljenja dosežena, se človek spreobrne. V veri najde uteho in z vero ustvari jasne misli. V jasnih mislih in izraženih božanskih prošnjah se pojavi odrešenik. Kot pomoč človeštvu iz božjega kraljestva sta tudi v naših krajih uvedla mnoge izjemno koristne reforme, kot je bila obdavčitev plemiškega in cerkvenega sloja, usposabljanje kmetov in uvedbe novih kulturnih rastlin, obvezno šolanje in služenje vojaškega roka, popis premoženja – kataster, sodne reforme, ki so naznanjale, da smo pred sodiščem vsi enaki.
Še danes se enkrat letno prirejajo gostinske ponudbe v okviru osmice, v spomin na tiste zlate čase osmice, kjer se prodajajo kmečki pridelki brez davka.
ODREŠENICA MARIJA TEREZIJA IN NJEN SIN JOŽEF 2.
Razsvetljeni absolutizem je oblika popolne monarhije, v kateri so bili vladarji pod vplivom idej razsvetljenstva. V skladu z idejami razsvetljenstva, posebej s poudarjanjem moči človekovega razuma in v skladu s tem, so izvajali številne reforme na različnih področjih, s katerimi so želeli izboljšati socialni standard, raven pismenosti, načela osebnih človeških svoboščin z namenom izboljšati življenje in okrepiti moč države.
Najpomembnejša razsvetljena absolutista na naših tleh sta bila cesarica Marija Terezija in njen sin, cesar Jožef II., iz rodbine Habsburžanov.
Reforme Marije Terezije in Franca Jožefa II. so bistveno izboljšale kakovost življenja tistega časa tudi na naših tleh. Marija Terezija je bila izjemna ženska, ki je rodila kar 16 otrok. Poročila se je iz ljubezni, kljub prvotnemu nasprotovanju njenega očeta, ki pa je kasneje postal prijatelj z njenim srčnim izvoljencem. Ne le da je bila ženska (sicer edina preživela) potomka kot naslednica, očitno so imeli »v nebesih« zanjo pripravljeno izjemno nalogo, ki jo je, kot nam je poznano iz zgodovine, dobro izpeljala.
SVET JE NA PRAGU NOVE DOBE RAZSVETLJENJA
S pomladjo smo vstopili na prag nove dobe, ki močno spominja na čas vladavine Marije Terezije in njenega sina. Večina temačnega obdobja, korupcije in zaslepljenosti prihaja na dan z namenom, da se odstrani staro, neuporabno in preživeto ter nadomesti z novimi boljšimi načini.
Razsvetljen um mnogih posameznikov prispeva k izvolitvi novega, boljšega vodje, najsi bo to tisti, ki doma nosi hlače kot »glava družine«, ali pa si bomo izbrali drugega šefa, delodajalca. Na kolektivni ravni v Sloveniji pa bomo počakali na volitve v letu 2026, ki bodo pokazale, kako dobro nam delujeta zdrava pamet in intuicija pri izbiri novega kandidata predsednika vlade.
ČLOVEK, KAM SI USMERJEN?
Leto 2025 je most med našo preteklostjo in prihodnostjo. Namreč živeti pretežno »tukaj in zdaj« je bistvenega pomena; biti z glavo v nebesih (sanjati boljšo prihodnost) in z nogami trdno na tleh – pripravljen stopiti korak proti svojim ciljem.
Zgodba o črnem in belem volku
Nekoč, pred davnimi časi, je ostareli Indijanec Cherkee pripovedoval svojemu vnuku:
»V notranjosti vsakega človeka se odvija boj med dvema volkovoma. Prvi volk vedno predstavlja zlo: jezo, zavist, ljubosumje, pohlep, samopomilovanje, bes, laž, sebičnost in nasilje. Drugi pa dobro: mir, ljubezen, nesebičnost, resnico, sočutje, srčnost, vedrino, upanje in pripravljenost pomagati.«
Po premisleku vnuk vpraša:
»Kateri volk na koncu zmaga?«
»Zmaga vedno tisti, ki ga hraniš!« je odgovoril starec.
Hraniti belega volka – pomeni priklicati dobre angele. To, kar hranimo, to uspeva in raste. Več dobrega, ki kot družba prispevamo, več dobrega se nam vrne. Zunanji svet je le odsev našega, notranjega sveta, zato pa si izbiramo (izvolimo) takšnega (partnerja, šefa,) državnega vodjo, ki na nezavedni ravni odseva naše kvalitete oziroma pomanjkljivosti. »Torej kar te moti na meni, popravi na sebi,« se glasi znan ljudski pregovor.
SRČNO LJUDSTVO SI IZBERE SRČNEGA VLADARJA
Kdo bo popeljal Evropo v dobo razcveta, kot ga poznamo iz časov »razsvetljenega obdobja« po temačnem času inkvizicije Spremembe, ki jih bodo uvajali posamezni predstavniki držav EU, osveščeni, srčni, modri poslanci, ki odklanjajo podkupnine in se ne skrivajo za masko okoljevarstvenika ali kateregakoli drugega dobrotnika za pravice šibkejših, kar v resnici niso. Tisti glasni, ki si upajo izstopiti iz množice in glasno povedati svojo modrost, ne glede na morebitno nevarnost kritike.

ČAS RAZSVETLJENJA IN EVROPA PO LETU 2028
Žal bomo na nujne reforme čakali še vse do leta 2028, namreč smo šele na pragu sprememb.
- Evrovizijski popevki bo šele po letu 2028 vrnjen ugled.
- Modne piste ne bodo več podobne pustnim povorkam.
- Umetnost in obrt si bosta podali roko, kar pomeni, da se estetska umetnost pridruži uporabni vrednosti izdelka.
- Lažni okoljevarstveniki bojo razkrinkani, resnični pobudniki za zeleni prehod pa v okviru znanstvenih projektov, ne pouličnih bojevnikov.
- Veroizpoved bo zasebne narave in nikakor (več) sredstvo širjenja nestrpnosti in javno izkazovanje svoje verske pripadnosti z nošenjem verskih simbolov.
KLIC: PREBUDI SE!
Vendar zdaj smo tu, v pomladi leta 2025. Ne čakajmo, kaj nam bodo evropski in domači poslanci prinesli na pladnju. Ni več čas za sanjarjenje. Smo že krepko v obdobju prebujanja. Vendar vsako prebujanje potrebuje čas za prilagajanje. Prilagodimo se na nov dan, na nov začetek. Usmerimo pozornost nase – ne na druge. Korenito izprašajmo svojo vest in ji sledimo z dejanji.
POMIRJENOST, BLAGINJA, RADOST IN ZADOVOLJSTVO
Mnogo lažje je izbrati negativno odločitev kot pozitivno. Primer: kaj je lažje, naročiti pico na dom ali pripraviti večerjo z zelenjavo z domačega vrta? Dobre odločitve zahtevajo skrbno načrtovanje, pripravo in redno preverjanje, prilagajanje in vmesne dobre akcije za končni cilj. Dobre odločitve so kot čudovit vrt skrbnega vrtnarja.
Nagrada za našo pozitivno odločitev in delovanja pa so pomirjenost, blaginja, radost in zadovoljstvo.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se