Svet delavcev Hrvaške pošte in sindikat Hrvaške pošte sta nasprotovala odpovedi, ki jo je eni od zaposlenih delavk po interni reviziji izročila Hrvaška pošta (HP), češ da gre za nezakonito odločitev, ker ne gre za posebno kršitev delovnega razmerja. Zadeva pa je epilog dobila na sodišču.
HP je eni od poštnih delavk očitala, da ni pravočasno oddala kar 580 navadnih poštnih pošiljk in treh priporočenih pošiljk za sodišča.
Ponarejen podpis
Za priporočene pošiljke je »ponarejala podatke o dostavi tako, da je namesto prejemnika osebno podpisovala povratnice, jih zbirala v sistemu in vračala pošiljatelju, pošiljk pa ni izročala prejemnikom, ampak jih je hranila v njeni mizi. Pri pregledu njene mize je bila opažena večja količina navadnih pošiljk, približno 580 kosov, pri komitentih T-com, Tele 2, OTP, PBZ, Adriatic, Euroherc, Zagrebačka banka, Vodovod in drugih. Najdene so bile tudi priporočene pošiljke," je med drugim navedeno v poročilo internega nadzora.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Glede priporočenih pošiljk za sodišče se je poštarka izgovarjala, da ima z uporabniki takšen dogovor, da namesto njih podpiše potrdilo. Delodajalec, torej Hrvaška pošta, pa je dejal, da gre za ponaredek podpisa. Poleg tega so ugotovili, da nekatere pošiljke niso bile dostavljene približno 15 dni.
Plačati mora 500 evrov
Svet delavcev HP opozarja, da "delavka kršitev, ki se ji očitajo, ni storila namerno, niti ni v celoti odgovorna za prekoračitev roka za dobavo spornih pošiljk."
"To je predvsem posledica slabega vodenja poštne dejavnosti, prišlo pa je tudi do pomanjkljive organizacije dela dostavnega sektorja, zaradi česar niso za vse odgovorni delavci," poudarjajo v svetu delavcev.
Sodnica pa je nedavno zavrnila tožbo poštne delavke Tamare in potrdila, da je bila HP-jeva odločitev o izredni odpovedi sprejeta zakonito. Njej pa je naložila tudi plačilo 500 evrov za stroške postopka. Sodba še ni pravnomočna.