Wolt

»Tiha« stavka dostavljalcev v Ljubljani

Ž.F.
24. 1. 2025, 09.43
Posodobljeno: 24. 1. 2025, 14.25
Deli članek:

Približno 30 dostavljalcev Wolta je danes dopoldne prekinilo z delom in se zbralo v Miklošičevem parku.

Žiga Živulović jr. / Bobo
Shod ljubljanskih dostavljalcev Wolta v Miklošičevem parku.

Za opozorilno stavko so se nekateri ljubljanski Woltovi dostavljalci odločili zaradi slabega plačila. Zbrali so se v Miklošičevem parku. Na torbah so imeli nalepljene transparente.

Žiga Živulović jr. / Bobo
Shod ljubljanskih dostavljalcev Wolta.

Koliko dostavljalcev se je pridružilo stavki, sicer ni znano. V podjetju Wolt Slovenija so za N1 pojasnili, da uradno niso bili obveščeni o morebitni stavki.

V sindikatu Mladi plus, pod okriljem katerega deluje sindikat dostavljavcev, so seznanjeni z informacijo, da naj bi v Ljubljani nekateri dostavljavci danes stavkali. A kot je za STA pojasnila predsednica sindikata Mojca Žerak, gre za spontano potezo, pri kateri sindikat ne sodeluje. Jih pa pri tem podpirajo in pozivajo Wolt, da dostavljavcem prisluhne, je še dejala.

Žiga Živulović jr. / Bobo
Shod ljubljanskih dostavljalcev Wolta.

Minuli četrtek so med 14. in 18. uro delo protestno prekinili tudi Woltovi dostavljalci v Mariboru. Na Trgu Leona Štuklja so pripravili shod, na katerem so izrazili svoje nezadovoljstvo z delovnimi pogoji in zahtevali boljše plačilo.

Predstavniki podjetja Wolt Slovenija so se v sredo sestali z nekaterimi mariboskimi dostavljalci. »Na podlagi pogovora in informacij, ki smo jih prejeli, bomo poskusili najti rešitev, predvsem na področju sezonske dostave, saj skozi leto število dostav niha in jih je v določenih obdobjih, kot so recimo prazniki, bistveno več kot na začetku leta. Vse to pa seveda posledično vpliva na zaslužke in zasedenost dostavnih partnerjev,« so zapisali v sporočilu za javnost.

Sašo Bizjak
Protestni shod dostavljalcev Wolta na Trgu Leona Štuklja v Mariboru.

V slovenski izpostavi Wolta so poudarili, da so lani povprečni urni zaslužki v Sloveniji presegli oglaševane, ki znašajo 10 do 12 evrov. 

»Vsako leto preverjamo tudi, kako so dostavni partnerji zadovoljni z delom, pri čemer nam pomagajo tudi neodvisni zunanji partnerji. Rezultati neodvisne raziskave podjetja Copenhagen Economics so namreč pokazali, da je 86 % dostavnih partnerjev v Sloveniji zadovoljnih ali zelo zadovoljnih z delom,« so še zapisali v podjetju.