Zdravstvena postaja v obnovo
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Županja mag. Bernardka Krnc je včeraj z izvajalcem podpisala gradbeno pogodbo za obnovo prostorov Zdravstvene postaje Šmarjeta. Obnova obsega pritlični in nadstropni del. Gre za celovito adaptacijo tega dela objekta, vključno s streho, instalacijami in stavbnim pohištvom.
Prostore bodo v obeh nadstropjih obnovili za primarno zdravstvo; splošno medicino, pediatrijo in zobozdravstvo, čeprav bodo do nadaljnjega v nadstropju še vedno prostori občine Šmarješke Toplice.
Izvajalec je Malkom Novo mesto d.o.o., pogodbena vrednost znaša slabih 192 tisoč evrov, dela pa morajo biti končana do 20. septembra letos. Obnovitvena dela bo sofinancirano Ministrstvo za zdravstvo v višini 30% celotnih upravičenih stroškov.