Se bomo v zreškem jezeru kmalu kopali?
Zreška občina je znana predvsem po kovaški industriji in turizmu. In prav slednji ima vedno večji pomen in nudi številne možnosti razvoja. Veliko priložnost za nadaljnji turistični razvoj v občini predstavlja Zreško jezero, kjer trenutno domujejo predvsem ribiči. V občini želijo jezero še bolj oživiti in na njegove bregove privabiti še več ljudi.

Turističnega potenciala in številnih možnosti razvoja turistične ponudbe na in ob Zreškem jezeru se župan Boris Podvršnik zaveda že dlje časa. Da gre za neizkoriščen biser, so prepričani tudi pri lokalni turistični organizaciji LTO Rogla-Zreče, ki jo vodi direktor Domen Vogelsang.
Kot je povedal zreški župan Boris Podvršnik, je dolgoročni cilj občine, da bi jezero, ki je sicer še vedno v lasti Uniturja, postalo kopalno. »Z revitalizacijo jezera bi lahko predvsem v poletnih mesecih v naše okolje privabili precej ljudi. Popestrili bi ponudbo v kraju ter obiskovalcem in domačinom na ta način ponudili številne dejavnosti na prostem,« je prepričan župan.
Po evropski denar
V Zrečah že nekaj časa iščejo načine, kako na in ob jezero, kjer trenutno domujejo predvsem ribiči, privabiti tudi ostale obiskovalce. Zavedajo se, da je treba ljudem ponuditi še nekaj več. Idej je, kot je dejal župan, precej, a za njihovo uresničitev občina potrebuje tudi denar. Tako so se v posebno partnerstvo že povezali Občina Zreče, podjetje Pot med krošnjami Pohorje, gospodarsko-interesno združenje LTO Rogla-Zreče in Planinsko društvo Zreče. S skupnim projektom Prepoznavanje priložnosti na varovanih območjih narave so uspešno kandidirali na razpisu Evropskega sklada za razvoj podeželja.
Projekt je vreden približno 44 tisoč evrov, v Zrečah pa upajo, da bodo iz evropskega sklada pridobili večino potrebnega denarja, približno 32 tisoč evrov. »V prvi vrsti želimo s tem projektom priti do idejne zasnove, s katero bomo jasno določili, kaj sploh na tem jezeru želimo,« je povedal direktor zreškega LTO Domen Vogelsang.
V občini pojasnjujejo, da je namen projekta z načrtovanimi dejavnostmi oživiti Zreško jezero in obogatiti ponudbo varovanih območij narave ter spodbuditi večjo vključevanje naravne dediščine v trajnostni razvoj. »Vpliv Pohorja in termalne vode nudi priložnosti za razvoj klimatskozdravstvenih produktov, ki se lahko kot učni poligon in primer dobre prakse na področju sonaravnega turizma prenesejo tudi na druga podobna območja.«
Foto: Občina Zreče
Preberite več v Novem tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se