Rokomet: Gol v ŽRK Ptuj brani japonologinja in akademska pevka
Pri intervjujih športnikov in športnic redko srečaš osebo, ki se ob športu ukvarja še s številnimi drugimi zanimivimi stvarmi. 25-letna Tajda Tripkovič, članica Ženskega rokometnega kluba Ptuj, je ena izmed njih, saj ob igranju rokometa študira na Filozofski fakulteti v Mariboru, poje v akademskem pevskem zboru, obenem pa je pravi knjižni molj.

Prihajaš iz Maribora, pred letošnjo sezono pa si prestopila v vrste ŽRK Ptuj. Kako je prišlo do prestopa?
T. Tripkovič: »V prejšnjih letih sem igrala v prvi avstrijski ligi, potem pa sem se vrnila v svoj matični klub ŽRK Branik. Ko je tam članska ekipa lani razpadla, me je poklical predsednik ŽRK Ptuj in mi ponudil možnost sodelovanja. Sprejela sem ponudbo, saj sem si vedno želela igrati v 1. slovenski ligi.«
Kakšni pa so bili tvoji športni začetki?
T. Tripkovič: »Za rokomet me je navdušila tekma Celja Pivovarne Laško v sezoni, ko so osvojili naslov prvakov v Ligi prvakov. Zunaj je deževalo in se nisem mogla igrati, zato sem gledala televizijo. Pri preklapljanju med kanali sem naletela na tekmo in takrat sta me popolnoma fascinirala vratarja. Takoj sem rekla, da se želim v tem športu udejstvovati tudi sama (smeh)! Babica mi je povedala, da je to rokomet in tako sem že naslednji teden v šoli šla k rokometnemu krožku in kasneje v klub ŽRK Branik, kjer sem nato ostala vrsto let.«
Omenila si igranje v Avstriji. Kdaj pa je prišlo do tega in kakšna izkušnja je bila to zate?
T. Tripkovič: »V avstrijski Gradec sem šla igrat v 4. letniku srednje šole, od koder sem dobila ponudbo HIB Murpiraten Graz. Ker sem naslednje leto nadaljevala s študijem na Dunaju, je študijska in športna pot v naslednjih letih tekla nekako vzporedno. Seveda sem takrat iz Gradca prestopila bliže Dunaju, kjer sem zamenjala več klubov. Moj matični klub je postal dunajski MGA, dve leti pa sem bila posojena k St. Pöltnu, ki je v okolici Dunaja.
Sicer je avstrijska liga primerljiva s slovensko, ima svoje kvalitete in mi je dala ogromno izkušenj. So pa neke razlike v načinu delu, tudi v samem učenju rokometnih osnov.«
Kako pa usklajuješ študij in igranje rokometa?
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se