Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Na nekdanji deponiji nogometno igrišče


J. A.
13. 3. 2014, 11.30
Posodobljeno
14. 03. 2014 · 10:13
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

igrisce_pri_cik.jpg
Igrišče pri CIK Trebnje je v slabem stanju,

##IMAGE-3354514##

Nogometni klub Trebnje je eden redkih, če ne celo edini, ki nima lastnega igrišča, na kar njegovo vodstvo opozarja že sedem let. Da bi igrišče uredili na nekdanji deponiji Cviblje, se govori že od leta 2009, ko je idejni projekt in DIIP zanj potrdil trebanjski občinski svet. Ker se od tedaj ni nič premaknilo, je lansko jesen klub z lastnim denarjem in prostovoljnim delom staršev mladih nogometašev izravnal ter s travo zasejal zemljišče omenjene deponije, ki je še v fazi zapiranja, kar je trebanjski župan Alojzij Kastelic označil kot nelegalen poseg v občinsko zemljišče.

Predsednik NK Trebnje Dejan Smuk trdi, da so občino ves čas obveščali o svojih aktivnostih, poleg tega so pridobili mnenje upravljavca zaprtega odlagališča, torej Komunale Trebnje.

»Travnata površina zaprtega odlagališča je bila v zelo slabem stanju, zato je bilo njeno vzdrževanje zelo oteženo. Kot upravljavec smo zato soglašali s predlogom športnega društva Trebnje, da bi na zaprtem odlagališču izravnali površine in ponovno posejali travo,« je povedal direktor Komunale Trebnje Stanko Tomšič in dodal, da uporaba te površine za nogometno igrišče po njihovi oceni ne bi omejevala obveznosti, ki jim jih nalaga zakonodaja v zvezi z zapiranjem odlagališča, zato ideji o uporabi te površine za nogometno igrišče ne nasprotujejo.

Župan Kastelic je izpostavil, da absolutno podpira izvajanje športnih dejavnosti v občini, vendar le na primerni infrastrukturi. Omenil je, da če bi njegovi predhodniki pridobili ustrezno dokumentacijo za zapiranje deponije takoj po prenehanju odlaganja odpadkov na njej leta 2004, težav ne bi bilo, saj bi bil monitoring že mimo, ker je to po nastopu funkcije uredil šele on, faza zapiranja traja do sredine leta 2019.

Nogometaši računajo, da bodo po začetku vegetacije na Cvibljah začeli vadbo, tam bodo postavili gola, mrežo za njima in označili igrišče. »NK Trebnje bo skrbel tudi za košnjo, tako da bo hkrati urejal igrišče zase in s tem delal uslugo komunali, ki mora po uredbi nekdanje odlagališče med drugim tudi kositi. Hkrati pa se s tem z ničimer ne bo motilo izvajanje monitoringa, kar je bistvenega pomena,« meni Smuk.

Tam bodo izvajali treninge in tekme. »To bo bistveno olajšalo delo klubu, ki mora danes svoje člane voziti na treninge in tekme v Ivančno Gorico, kar je velik finančni zalogaj tako za klub kakor tudi za starše. Hkrati bodo zaradi dovolj velikega igrišča trenirali in igrali tudi otroci, starejši od 13 let, ki danes v Trebnjem sploh ne morejo vaditi nogometa,« pojasni predsednik NK.

Ker eno igrišče za klub s 150 člani ni dovolj, bodo s 50 tisočaki, kolikor jih je občinski svet namenil za ureditev igrišča pri CIK, znotraj tekaške steze uredili igrišče dimenzije 30 m x 50 m z umetno travo, na njem bodo lahko vadile vse selekcije kluba, mlajši od 11 let pa bodo na njem lahko igrali tudi uradne tekme.

Kot je povedal župan, bo načrt NK na Cvibljah lahko uspel le v primeru, če bo Komunala Trebnje za tisto območje, ki je v lasti trebanjske občine, pridobila soglasje ARSO, ki je pristojen za spremljanje in odločanje o uporabi površine odlagališča. »Sam ne želim prevzeti odgovornosti, če se kaj zgodi otrokom ob uporabi tega prostora,« je sklenil.

Članek je bil objavljen 6. marca 2014 v 10. številki Dolenjskega lista.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.