Zgodbe
Sprememba ali kolektivni samomor?
»Varčujemo, crkavamo in uničujemo se, da bi rešili kapitalizem, pustimo se poniževati in zasužnjevati, da bi rešili kapitalizem; uničujemo biosfero in naravne vire, da bi rešili kapitalizem ...«
Zakaj tečejo?
Za ene je tek umik, za druge sprostitev, za tretje dokazovanje, za četrte druženje, za pete izhod iz življenjske stiske. Za številne je zdravilo, toda še vedno ostajajo tudi taki, ki jim tek ne diši.
Čudežna moč zdravilnih gob
Ker so gobe antioksidanti in vsebujejo veliko polisaharidov, ki krepijo imunski sistem, jih zadnja leta čedalje pogosteje uporabljajo celo pri zdravljenju rakavih obolenj.
Dovolj nam je laganja!
Tako kot je na Jesenicah Ahmed Pašić s prostovoljstvom v okviru projekta Ejga dodobra predramil mesto, se zdaj premika tudi v Tržiču.
Voda bo najdragocenejša tekočina
»Pitna voda bo v prihodnosti najdragocenejša tekočina. Dolgoročno je videti, da se bo našel drugačen, prijaznejši vir energije, toda do tja je dolga pot, prebroditi jo bo treba.«
Bo upokojenec smel upokojencu kidati sneg?
V veljavo je stopil zakon o preprečevanju dela na črno, ki povzroča paniko, pa tudi (včasih že kar smešne) prijave inšpektorjem.
Pomagajmo družini Dobnik
To je lepa zgodba. Ker je zgodba o ljubezni med Mileno in Jurijem. Ker je pripoved o materi, ki je za svoje štiri otroke postavila temelje sreče, okvir za izpolnjeno življenje in jim podarila srčnost.
Živimo na plazovitem ozemlju
Slovenija leži na tektonsko zelo aktivnem območju; Alpe se dvigujejo, narava pa to uravnava z erozijo in tako (med drugim) nastajajo plazovi.
Ni tolažbe, je samo čas
Pred petimi leti je iz stiske in nuje, zaradi staršev, ki so ob svojih otrocih prehodili pot težke bolezni, zraslo društvo, z njim pa spoznanja, ki jih delijo staršem, katerih otroci obolijo za rakom.
Kaj napovedujejo tuji vremenoslovci?
Podnebne spremembe se dogajajo tako hitro in s tako silovitostjo, da smo ujeti zgolj v popravljanje škode, zmanjkuje pa nam časa in denarja za prilagoditev.
Manj zalivanja, več rasti
Bliža se čas sajenja novih dreves na vrtu. Sadike imamo že izbrane, morda smo jih celo sami vzgojili. Zagotoviti jim želimo optimalne pogoje za rast, hkrati pa sebi prihraniti nekaj dela – oboje lahko dosežemo z izdelki Urbanscape.
Smo ebolo podcenjevali?
Lahko virus mutira, se lahko spremeni tako, da se bo prenašal po zraku? Smo res varni ali pa je oddaljenost virusa le slepilo in bo ebola slej ko prej tudi med nami?
Pokvarjene počitnice s kuponom
Zadnja leta se ponudniki ugodnih spletnih nakupov razraščajo kot gobe po dežju. Tudi sama sem že kupila kakšen kupon za koncert ali krajši oddih v znanem hotelu s popustom.
Sporočilo belih levov
Po dvakratnem obisku Južnoafričanke Eleftherie Kakambouras v Sloveniji je bilo logično nadaljevanje najinega sodelovanja, da tokrat peljeva Slovenijo v Južno Afriko.
Koliko jih je trpelo za vaš poceni izdelek?
Je res vseeno, če morajo za nekaj, kar kupimo poceni, garati sedemletni otroci, ki jim tako kradejo otroštvo? Si predstavljate, da bi morali za zajemalko juhe to početi vaši otroci ali vnuki?
Nežni fantje ljubijo bodice
So oboževalci rastlin iz puščave. Lepih in zanimivih, z ostrimi trni. Doma imajo pravcato puščavo v malem, sami pa niso niti malo puščavniški.
Narod na robu živčnega zloma
Da se z družbo nekaj dogaja in da to ne pelje v pravo smer, je pokazal tudi zadnji logoterapevtski simpozij z naslovom Družba ni zdrava, je pa ozdravljiva.
Erik Brecelj o zdravstvu
»Nekateri gredo v Bruselj, ker je tam bolje – bojim pa se, da gremo preostali krepko na Balkan. Zdravstvo še ima perspektivo, sicer se ne bi trudil, a spremembe se morajo zgoditi brez milosti in izgovorov.«
Smo tik pred 3. svetovno vojno?
O ukrajinski krizi smo se pogovarjali z dopisnico RTV Slovenija iz Moskve Vlasto Jeseničnik, nekdanjim dopisnikom Dela Brankom Sobanom ter nekdanjim dopisnikom RTV Slovenija iz Moskve Andrejem Stoparjem.
Zakaj pa mi ne?!
Vse bolj postaja jasno, da je prav zadolženost glavna past, v kateri se je znašlo človeštvo, saj bogati bogatijo ravno od obresti in odvisnosti tistih, ki z odplačevanjem dolgov postajajo čedalje revnejši.
Razprodaja Slovenije
Prvega dela privatizacije verjetno ne bo mogoče ustaviti, čeprav obstaja možnost, da državni zbor sklep o privatizaciji prekliče. Ali je naš parlament to voljan in sposoben narediti, pa je drugo vprašanje.
Konoplja, rešiteljica človeštva
Čeprav so v znanstvenih raziskavah šele pred leti začeli industrijsko konopljo postavljati na piedestal, po svetu to rastlino uporabljajo v zdravstvene namene že od pradavnine.
Zakon je pač zakon, pravijo
Prejšnjo sredo sem šla na tiskovno konferenco SPIZ-a, obljubljali so, da bomo dobili podrobno pojasnilo, zakaj so nekaterim upokojencem, ki so imeli s. p. ali elektrarnico na strehi, vzeli pokojnino.
Skrivnosti iz Medžugorja
Sestra Emmanuel živi v Medžugorju že od leta 1989, za pisanje knjig pa so jo navdihnili čudeži – prikazovanje Góspe.
Sprehod po zmajevih črtah
Ste se kdaj vprašali, zakaj so nekatere ulice našega glavnega mesta vseskozi polne sprehajalcev, zakaj so prav določeni kotički priljubljena srečevališča in zakaj lahko v nekaterih kotičkih Ljubljane ljudje posedajo ure in ure?