Zgodbe
Ta stara Lectarja
Ko sta Lili in Jože Andrejaš pred 25 leti vzela v najem gostilno Lectar v Radovljici, si tudi v sanjah nista predstavljala, kakšno moč ima lahko 500 let stara hiša, zaznamovana z lectovim srcem.
Alarmantne napovedi za Idrijo
V zadnjih dneh je med Idrijčani čutiti veliko nelagodja. Vlada je z rebalansom iz državnega proračuna umaknila ves denar za vzdrževanje nedelujočega dela rudnika živega srebra.
Mi nismo špekulanti!
Imate posojilo v frankih, plačo pa prejemate v evrih? To je katastrofa! Prekršili ste znano finančno pravilo. Škoda, ker zanj niste izvedeli pred sedmimi leti.
Deset odločitev za prihodnost
Zdravje ni nekaj, kar bi večno trajalo, danes spoznavajo že mladi ljudje, ki se še nedavno zanj sploh niso menili, ker naj bi bilo v mladosti nekaj samoumevnega.
Reservarol topi kilograme in skrbi za zdravje!
Ko gre za zdravje, je prav, da izberete najboljše! Številne raziskave so pokazale, da resveratrol zmanjšuje tveganje za nastanek bolezni srca in ožilja, pa hkrati ščiti naše celice pred uničujočimi prostimi radikali, znižuje slab ter zvišuje vrednost dobrega holesterola, pomaga pri zmanjševanj možnosti za razvoj sladkorne bolezni, našim celicam pa daje energijo in nam je zato še v posebej veliko pomoč takrat, kadar se spopadamo s kronično utrujenostjo.
Družinsko kosilo za pet evrov
Kako z malo denarja pripraviti družinsko kosilo, je družbeno odgovorna razsežnost podjetja Foodfatal, sicer pa vam lahko Saša Rakita in Karin Kozjak pričarata tudi najrazkošnejšo pojedino.
Pozabljene dragocenosti
Bolj kot iskanje novih kultur dr. Darja Kocjan Ačko z biotehniške fakultete v Ljubljani priporoča, da obudimo stare tradicionalne poljščine, ki so veliko bolj prilagodljive in odporne proti vremenskemu nihanju.
Orehi – hrana za bogove
Oreh je mogočno in dolgoživo drevo; simbolizira trdnost in močno voljo, daje odlične plodove in senco, odganja mrčes, gosti ptice in veverice, iz njega pa izdelujejo tudi dragocene izdelke.
Slovenka leta 2014 je Sonja Pungertnik
Častni naziv so bralke in bralci dodelili Sonji Pungertnik, ki z neverjetno srčnostjo in predanostjo pomaga slepim in slabovidnim, jih ozavešča in se bori za njhove pravice, predvsem pa jim daje moč in jih navdihuje, da zaživijo polno življenje.
So gladovne stavke preteklost?
V prvih desetih letih po osamosvojitvi se je pri nas zgodilo približno 60 individualnih gladovnih stavk. Ljudje so v javnosti napovedali gladovno stavko zaradi vsega mogočega.
Nasveti za preživetje Kate Laštro
Kata Laštro je ženska brez dlake na jeziku. Bosanka, ki že leta živi v Sloveniji. Preden je napisala knjigo o zeliščih, je ohoho okusila življenje. Izklesalo jo je.
Zakaj ne smemo vedeti, kaj jemo?
Že od decembra je pri nas veliko govora o novi evropski uredbi, ki ureja področje označevanja živil. A zakonodajalec (EU) je pozabil na označevanje porekla oziroma izvora živil.
Pekel ima številne obraze
Štiridesetletna Vrhničanka Mateja Stare je svoji službi predana z dušo in telesom. Svoj plačani in neplačani dopust kot edina slovenska medicinska sestra porablja za udeležbo na mednarodnih projektih Zdravnikov brez meja (MSF).
Lunin koledar hujšanja
Luna ima na naš planet velik vpliv, ki je viden v naravi in pogosto tudi pri ljudeh. Ne more delati čudežev, lahko pa nam pomaga, tudi pri hujšanju, če se držimo nekaterih pravil.
Evtanazija – nedopustna pomoč umirajočemu
Novica, da naj bi eden od zdravnikov na nevrološki kliniki pomagal umreti 83-letnemu bolniku, je razpravo o evtanaziji, ki je vedno kot tleča žerjavica, v hipu razplamtela v požar.
Upor proti povampirjenju kapitala
Da je prodaja Telekoma tista mejna črta, ki se je ne sme prekoračiti, so bili jasni organizatorji javne tribune, skupina Državljani proti razprodaji. Razlog za srečanje je bil jasen.
Pričevanja Slovenk iz Pariza
Teroristični napad na Charlie Hebdo je do temeljev zamajal francoskega duha, ki je izšel iz revolucije leta 1789 in je svetu pod geslom »svoboda, enakost, bratstvo« prinesel demokracijo.
Zdravi počasi, a trajno
V današnji poplavi superživil, superzelišč, supervsega se človeku lahko zmeša. Vsak dan ti ponujajo drugo zel, ki bi jo nemudoma moral začeti uživati, če se želiš rešiti vseh tegob.
Ekvador na poti iz krize
»Najpomembnejše je življenje in šele nato odplačevanje dolgov!« Verjetno boste presenečeni, ko boste izvedeli, da te modrosti ni izrekel kakšen duhovni preroditelj, ampak je njen avtor ekvadorski predsednik Rafael Correa.
Hladna solata in topel obrok ne gresta skupaj
Dr. Ajith Chakrapani, zdravnik ajurvede, se je pred dvema letoma iz rodne Indije preselil v Slovenijo. S sabo je pripeljal ekipo strokovnjakov, od kuharja do inštruktorja joge.
50 razlogov za optimizem
Nihče ni tako naiven, da ne bi vedel, koliko je težav okrog nas. Z njimi se soočamo na vsakem koraku. Vendar jih je večino mogoče premagati. To najlažje naredimo z dobro mero optimizma.
Povejte na glas: lulam v hlače, pa kaj!
Urinska inkontinenca je prekletstvo vsake tretje ženske
Ljubezen in čim manj kompliciranja
Najboljša jed je tista, ki jo skuhamo z ljubeznijo in pojemo v družbi svojih najdražjih. Štirje priljubljeni TV-kuharji so posebej za bralke in bralce naše revije pripravili svojo najljubšo praznično jed.
Pridiga ne pomaga
Decembra je v Sloveniji izbruhnil nov škandal. Ne političen in tudi ne gospodarski. Na te smo se že tako navadili, da niti ne trenemo več. Tokrat je šlo za nasilje.
Problem so darila brez objema
S patrom Christianom Gostečnikom smo se pogovarjali, kako se lotevati stisk, ki se pojavijo v prazničnih dneh.