Zgodbe
Polarna zima v živalskem vrtu
Ptice v hišnem priporu, Rastko nima derez
Porod v vodi in »gnezda« za dojenčke
Korošice rojevajo v novih, modernejših prostorih
Vzgajamo male kralje
Alenka Vindiš o izzivih vzgoje svojih dveh zahtevnejših sinov
Koliko je vredna skrb za vaše otroke?
Grega Kravos, pomočnik vzgojitelja s sramotno nizko plačo!
Zlati človek
Edvard Kužner, prostofer z defibrilatorjem v avtu
Če bi tudi doma tako jedli, bi bili manj tukaj
Kdor želi biti postrežen s hrano iz največje kuhinje v Sloveniji, mora – bog ne daj! – v Univerzitetni klinični center v Ljubljani.
Zaroka v sirotišnici
Če se pred dvema letoma ne bi udeležila nekega prijateljskega srečanja, bi Anamarija Šuran še vedno sama križarila po svetu in se ukvarjala s človekoljubnim delom. Tako pa je tistega večera spoznala Filipa Marića, ki ji je zaupal, da bi za nekaj časa rad odšel iz Istre. »Bi šel z menoj v sirotišnico v Tanzanijo?« ga je vprašala Anamarija. Dolgo jo je tiho gledal v oči, nato pa dejal: »Grem.« S stiskom rok sta potrdila dogovor. Ne nje ne njega ni motilo dejstvo, da je Filip invalid, prikovan na invalidski voziček.
Nič ne gre v nič
Ljubljančani najboljši v ločevanju odpadkov (med evropskimi prestolnicami)
Uživači živijo dlje?
Anketa
Kraljice zgoraj brez in druge srhljive zgodbe
V kraljevih gradovi straši. Vemo, so nam kraljice povedale.
Čez trupla do stanovanj
Mešetarji in mrhovinarji Nepremičninski svet piše različne zgodbe. Najzanimivejše so tiste, ki so si na nasprotnih straneh – pravljične in tragične. Zadnje se neredko dogajajo na javnih nepremičninskih dražbah. Navadni smrtniki hitro ugotovijo, da brez strokovno podkovanega posrednika nimajo na njih kaj iskati, v tej megli pa zelo spretno krmarijo mešetarji.
Najbolj podcenjena političarka na svetu
Meryl Streep proti Donaldu Trumpu
Ali postajamo naši starši?
Prtljaga, ki jo lahko nesemo s seboj v grob!
Zdaj smo res srečne!
Dobra zgodba: Čistilke na Fakulteti za družbene vede
Melania ali Kate?
Katera je večja modna ikona
Nalezljive bolezni so vse pogostejše
Evropski center za preprečevanje in nadzor nalezljivih bolezni je javnost opozoril na nekatere nalezljive bolezni, ki so v porastu.
Zlata dekleta v zlati deželi
Potovanje po Burmi za ženske v najlepših letih
Pijani in zadeti otroci
Novica, da so zdravniki na Pediatrični kliniki UKC Ljubljana na silvestrovo deset otrok obravnavali zaradi opitosti in uživanja drog, se nam zdi šokantna. Starši zgroženi ugotavljajo, da se zdi mladostnikom dejstvo, da so kateremu od sošolcev izpirali želodec, celo zabavno in nekaj, kar si zasluži občudovanje. Resnica je, da slovenski mladostniki prepogosto globoko pogledajo v kozarec. Tudi do uporabe marihuane so postali zelo sproščeni. Prodaja alkohola v Evropi v zadnjih letih narašča, alkoholna industrija pa tudi v mladostnikih veselo prepoznava pomembno ciljno skupino. Zakon, ki v Sloveniji mladoletnim omejuje dostop do alkohola, je zgolj obliž na rano.
Gripa prihaja s polnim zamahom
Gripa in njej podobne respiratorne bolezni so spravile v posteljo na tisoče ljudi vsepovsod okrog nas. Slovenija je kakor otoček z do zdaj malo zbolelimi.
Niti diamantna klopotača ga ni ubila
Nevarna zbirka Aleša Mlinarja in Saša Čotarja
Neopravičljivo je, da so ljudje lačni
Donirana hrana - projekt, ki se širi po Sloveniji.
Odmevajo že 20 let
Slovenija potrebuje tehtno večerno oddajo, kot so Odmevi
Po botoks k frizerju
» Na srečo je večina težav, ki lahko nastanejo zaradi neukega vbrizgavanja botulinskega toksina, prehodne narave in po mesecu ali dveh izzvenijo.« «
S športom gradimo občutek pripadnosti
Inovativna oblika integracije beguncev.
Prepoved približevanja ne prestraši nasilneža
Težko si je predstavljati, da v Sloveniji, ki velja za oazo miru, policisti vsak dan izrečejo kar nekaj ukrepov prepovedi približevanja. Da, družinsko nasilje je še kako navzoče v tej naši deželici! Nasilneži običajno z veseljem kršijo ukrepe prepovedi približevanja, neredko pa se vse skupaj konča z družinsko tragedijo.