Vrt je najlepši sredi aprila, takrat se je dobro izogibati sobot in nedelj, ker je naval strašen, čeprav organizatorji spretno poskrbijo za vse, ki so se tja privalili z avtobusi ali osebnimi vozili. Že preden se prebiješ do Keukenhova, je zelo priporočljivo, če ne sediš za volanom, ker lahko mimogrede zdrsneš s ceste na katero od velikanskih pisanih polj, na katerih prav zdaj cvetijo tulipani in odcvetajo hiacinte, narcise in žafrani pa že semenijo. Nizozemska namreč pridela kar 70 odstotkov vseh cvetnih čebulic tega sveta, z njimi je zasajenih več kot 20 000 hektarjev polj, od tega pa živi več kot 15 000 Nizozemcev.
Keukenhofski vrt (ki ima zelo bogato zgodovino) je razstavišče nizozemskih vrtnarjev od leta 1949. Letos jih sodeluje kar 91 (med njimi tudi tako veliki kot pri nas znani Bakker), čebulice so posadili in zanje skrbijo brezplačno, kar niti ni povsem samoumevno, saj je treba plačati za vstopnico 14 evrov, zelo veliko pa lahko zapraviš tudi po številnih restavracijah in trgovinicah znotraj parka. Letošnja tema cvetličnega vrta so nemški poeti in filozofi, skratka, na cvetličnih gredicah je mogoče zaznati obrise obrazov slavnih Nemcev, ki jih je simbolično pomagal zasaditi sam nemški ambasador. Saj najbrž ni treba posebej omenjati, da so bili v Keukehofu na obisku vsi mogoči predsedniki, kanclerji, cesarji in kraljice? In da najbrž ni kotička na svetu, kjer še niso slišali za najlepši pomladni vrt na svetu?
Najlepši pomladni vrt na svetu
Tako pravijo organizatorji in tako misli tudi na milijone obiskovalcev, ki med marcem in dvajsetim majem derejo v park Keukenhof blizu mesteca Lisse na Nizozemskem. Ni največji (tudi naš volčjepotoški arboretum ga prekaša po površini), za obiskovalce je odprt je le slaba dva meseca na leto, vsekakor pa vsako pomlad ponudi prav vse, kar novega in prelepega zrase iz cvetnih čebulic.