Smrdi tudi v šentjernejski dolini


Občani iz vasi Tolsti Vrh, Hrastje, Zapuže, Orehovica, Pristavnica, Žerjavin, Dolenje in Gorenje Mokro polje, Prapreče in Polhovica, ki od lanskega poletja vse pogosteje čutijo smrad iz centralnega regijskega odlagališča odpadkov v Leskovcu, so se odločili, da ne bodo več tiho. Povezali so se v Civilno iniciativo za čisto okolje in zdravo življenje (tako se imenuje začasno), zbrali blizu petsto podpisov, da bi tako lažje dosegli izboljšanje razmer, oz. čisto in zdravo okolje, do katerega so prepričani, upravičeni. »Danes smo prišli le na ogled in da prisluhnemo, kaj nam imajo povedati. Potem se bomo odločali o nadaljnjih ukrepih,« je povedal Zdenko Antončič iz CI.

Da primernega življenjskega okolja za zdravo bivanje prizadeti občani sedaj nimajo, so odločno povedali danes popoldne na dnevu odprtih vrat na deponiji Cerod, kjer jim je vodstvo Ceroda z direktorjem Alojzijem Turkom na čelu in ob pomoči kolegice Vesne Vojnovič predstavilo družbo, ukrepe za ravnanje z odpadki in za zmanjšanje negativnih vplivov ter vizijo podjetja. Zbrani občani – bilo jih je blizu sto – pa si je potem deponijo lahko še ogledalo.
Dneva odprtih vrat se je udeležil tudi šentjernejski župan Franc Hudoklin, ki je povedal, da naj bi bil ta obisk Ceroda le za občane Tolstega Vrha in Žerjavina, od koder so na občino dobili uradne zahtevke, a CI je vabila kar širšo javnost, kar se mu ne zdi korektno.
Več o debati na srečanju in o rešitvah problema pa v tiskani izdaji Dolenjskega lista v četrtek.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se