Smrad v dolini šentjernejski
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Zadnje čase je slišati vse več pritožb krajanov s Tolstega Vrha, Žerjavina in Dolenjega Mokrega Polja, da čutijo neznosen smrad iz bližnje deponije odpadkov Leskovec pri Velikih Brusnicah. Smradu včasih skorajda ni bilo, zdaj pa je menda vse večkrat ozračje neznosno, zlasti ob nizkem zračnem tlaku. Prizadeti krajani so o problemu obvestili tudi šentjernejskega župana Franca Hudoklina.
Hudoklin in direktor Ceroda Alojzij Turk sta se zaradi težav že dogovarjala o posebnih meritvah in pa o dnevu odprtih vrat na deponiji tako za šentjernejske občinske svetnike kot za krajane iz prizadetih vasi. Podrobneje novinarka Lidija Markelj poroča v današnji številki Dolenjskega lista.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.