Takšne so letos cene apartmajev na Hrvaškem
Ob poplavi vesti je včasih dobro osvežiti spomin. Kateri članki so v zadnjem tednu pritegnili največ pozornosti našega bralstva? Mogoče je kakšen od zvestih bralcev kakšno pomembno vest tudi spregledal.

Toliko boste letos odšteli za 10 dni dopusta v apartmaju na Krku
Dopust je tisti del leta, ki ga številni zaposleni komaj čakajo. Da se lahko odpočijejo in več časa preživijo tako, kot jim najbolj ustreza. Slovenci se radi odpravimo v sosednjo Hrvaško, a tam cene že nekaj časa niso več najugodnejše. Zato je v zadnjih letih obiska pri sosedih nekaj manj, a še zdaleč ne toliko, da bi bili plat zvona. In to kljub temu, da je ponudba all-inclusive (vse vključeno) v Turčiji, Grčiji ali Egiptu več kot pestra, kjer lahko praviloma za enak znesek uživamo več udobja, boljše storitve in tudi zelo raznoliko kulinariko.
Ker ne skrbijo za svoje gozdove, oglobili 130 lastnikov, pojavljajo se tudi napadi na inšpektorje
Slovenija je na široko pokrita z gozdovi, ki predstavljajo kar 58 odstotkov površine države. Večina gozdov je v zasebni lasti, lastniki pa morajo poskrbeti za sanitarno sečnjo. Za varstvo pred podlubniki se prednostno izvajajo pregledi gozdov, ki so zaradi podlubnikov bolj ogroženi. To so zlasti starejši smrekovi gozdovi, še posebej, če so poškodovani zaradi naravnih nesreč ter če so v njih v prejšnjih letih že nastala žarišča podlubnikov. Redno je potrebno pregledovati tudi smrekove gozdove, kjer se izvajajo poseki, so za Svet24 pojasnili na Zavodu.
Plačevala za solastništvo hiše, čeprav že nekaj let ni lastnica. Kako do vračila denarja?
Oglasila se nam je bralka in povedala, da je finančni upravi plačevala davek na premoženje, čeprav že nekaj let ni bila več solastnica nepremičnine. Ker je slepo verjela finančni upravi in ker je verjela, da imajo urejene vse evidence, je plačevala, ne da bi natančno prebrala, kaj dejansko ji zaračunavajo. Bitka za njen denar pa se je šele začela. Kot sama pravi, od leta 2019 ni več solastnica hiše, a ji je finančna uprava vseeno vsa leta zaračunavala davek od premoženja.
Toliko boste letos morali plačati za čebulne olupke
Čas pirhov je čas polno obloženih miz, med jedmi pa seveda ne smejo manjkati pirhi. Jajca lahko obarvate na več različnih načinov, čebulni olupki pa so že dolgo znan pripomoček. V sodobnem času sicer ni treba kupiti cele čebule, temveč si lahko postrežete le z olupki. Cene se sicer iz sezone v sezono spreminjajo. Na Zvezi potrošnikov Slovenije (ZPS) sicer pravijo, da cen ne spremljajo, a svetujejo, da že zaradi smotrnosti in predvsem nastalega odpadka zaradi embalaže kupite kar kilogram čebule in tako pridobite olupke za barvanje pirhov.
V katerih slovenskih občinah je največ ljudi brez osebnega zdravnika in ginekologa
Ekipa vsem znanega Sledilnika, ki se je z mukotrpnim zbiranjem podatkov proslavila v času pandemije covida-19, ima že dlje časa novo poslanstvo. Njihovo orodje, danes imenovano Zdravniki Sledilnik, med drugim že dlje časa vestno beleži podatke o mreži primarnega zdravstvenega sistema. Kot so pojasnili danes, so obstoječe podatke še oplemenitili z »dodatno analitiko in novimi vpogledi.« Tako je zdaj jasno razvidno, kateri deli države in katere starostne skupine imajo boljši dostop do zdravnika, ginekologa ali zobozdravnika.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se