Starše: Kam je šel denar, bodo ugotavljali preiskovalni organi
Junijska izredna seja občinskega sveta v Staršah je bila sklicana tudi z namenom, da se razjasnijo podrobnosti investicij, ki v občini že dalj časa burijo duhove. Da bi občinski svet pod drobnogledom obravnaval večje investicije iz preteklih let, se je zavzel svetnik Ivan Pišek. Ob tem pa je bil na mizi tudi predlog sklepa, s katerim naj bi občinski svet Piška pooblastil, da vso zbrano dokumentacijo posreduje Policiji, Državnemu tožilstvu, Računskemu sodišču in Komisiji za preprečevanje korupcije.

Izredno sejo je vodil podžupan Marjan Malek, ki je že takoj na začetku predlagal, da se točka z dnevnega reda umakne. „Sogovornik, ki bi lahko odgovarjal na vprašanja, ni prisoten,“ je svoj predlog pojasnil Malek.
„Tvoj predlog je brezpredmeten, seja je bila sklicana v skladu s statutom,“ je predlogu nasprotoval predlagatelj Ivan Pišek in dodal: „Prisotni iz občinske uprave so kompetentni za odgovarjanje na vprašanja, če bi se ta pojavila.«
»Če posamezni svetnik sumi, da so bile storjene nepravilnosti, lahko vloži ovadbo, ne da bi s tem obremenjeval občinski svet. Na koncu pa tudi nosi odgovornost, če je šlo za krivo ovadbo in se potem ne bomo skrivali za tem, da je ovadbo podal občinski svet,“ je na svetnike apeliral podžupan Marjan Malek.
„Mi smo tukaj zato, da kot svetniki, ki smo odgovorni za delovanje te občine, ugotovimo, ali je sum na nepravilnosti in ali smo dolžni to prijaviti na pristojne inštitucije,“ pa je vztrajal Pišek.
Z Malekovim predlogom sta se strinjala tudi podžupan Aleksander Furek in svetnik Janez Horvat, sicer pa so bili svetniki bolj naklonjeni predlogu, da se stvari razjasnijo.
Odobrenih 300.000, prejetih le 24.600 evrov
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se