© 2026 Media partner agencija d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Priznanje


dolenjski-list
22. 2. 2011, 00.00
Posodobljeno
06:17
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

Letošnja zima pa ima značaj. Ne da se premamiti prvim spomladanskim sončnim žarkom, ne nasede zvončkom, ki bingljajo po sončnih legah in ne ustraši se nas, ki jo gledamo postrani in jadikujemo, da nam bo zmanjkalo drv za kurjavo. Pa smo mislili, da so prave, možate zime stvar preteklosti, da nam bo samo še vroče in da bo sneg razstavni predmet v muzeju.

Čakata nas dva zanimiva dneva: pust in osmi marec. Stojita si drug za drugim, da se da zbijati šale. Eno je gotovo. Sedmega in osmega marca bo videti po naši deželi veliko maškar, ne glede na to, kaj bodo slavile: ali pust, ki naj bi odgnal zimo ali osmi marec, ki naj bi poskrbel za malce več pozornosti do predstavnic ženskega spola. Gotovo je le eno: rožic bo veliko, tistih v rokah, kot tistih, ki jih imamo v mislih, ko rečemo, da je bil kdo v rožicah.

Preberite še

Osnovnošolski minister pa se je znašel na tnalu. Turistični delavci bi ga najraje  utopili v žlici hladne vode, ker si je drznil določiti počitnice za vso slovensko mularijo v istem tednu. To, trdijo žičničarji in drugi, da jim bo zmanjšalo prihodek, saj ne bodo mogli sprejeti vseh, ki bi to želeli, ker nimajo tako velikih nastanitvenih kapacitet. Kaj če bi poskusili zavrniti vse tiste, ki nimajo denarja za plačilo šolske malice? To bi verjetno, če je verjeti podatkom, sprostilo njihove kapacitete. Malo morgen.

Zasledil sem podatek, da bo dala letos država okoli šeststo tisoč evrov za praznovanja samostojnosti. Predlagam referendum o tem. Predvidene stroške je treba najmanj potrojiti. Teh bednih šesto tisoč bo zadostovalo kvečjemu za uradno proslavo, a se moramo zavedati, da živimo v deželi, kjer je toliko zaslužnih za to, kar imamo, da bo hotel vsakdo od njih imeti svojo lastno proslavo. Datum osamosvojitve je za nekatere kot rojstni dan: prišli so od tam, kamor svoje ljudstvo uspešno in vztrajno  peljejo. Toda ostanimo kulturni.

Za osmi februar so mi izročili Ganglovo plaketo kot najvišje občinsko priznanje za delo na kulturnemu področju. Kar štirje domačini so mi stisnili roko in mi čestitati. Z one strani Gorjancev pa se je po telefonu oglasilo sedem državljanov. Spraševali so me, če sem res zadel na lotu večjo količino denarja in če sem jim pripravljen pomagati s kakšnim stotakom. Ko so zvedeli resnico, so besni prekinili telefonsko zvezo. Vidite: tako je to s častjo. Če ni podprta z denarjem, je niti pes ne povoha.

Svet24

Prva stran dneva

Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Media partner agencija d.o.o.

Vse pravice pridržane.