Ministrstvo se požvižga na občine in občane

##IMAGE-3335067##
Digitalizacija slovenskih železnic vedno bolj buri duhove v Mirnski in Temeniški dolini. Že v soboto smo poročali o tem, da so izvajalcem na Gomili protestniki preprečili postavitev oddajnika, potem so se s stroji premaknili v Slovensko vas, kjer so začeli pripravljati 30-metrsko konstrukcijo, a je niso postavili. Šentrupertski župan Rupert Gole je povedal, da so se delavci danes vrnili.
"Razočaran sem, da nihče ne upošteva lokalnih skupnosti, v katerih bodo stali oddajniki, ker smo v ponedeljek zvečer župani Trebnjega, Mirne, Sevnice in Šentruperta vodji projekta digitalizacije poslali urgenco, naj prekinejo z deli, dokler se ne razjasni, kakšen vpliv imajo ti oddajniki na zdravje ljudi; želeli smo, da se doseže nek konsenz, da bi bil projekt skoordiniran tudi z nami," je dejal Gole in omenil, da v njihovi občini ob trasi železnice ni lokacije, ki ne bi bila blizu hišam.
Šentrupertski župan je za tiskani Dolenjski list že v ponedeljek izpostavil, da je on osebno proti vsesplošnemu nasprotovanju in protestiranju proti vsemu, kar naj bi se postavljalo, in da bi moralo biti merodajno strokovno mnenje, tudi v zvezi z vplivom oddajnikov, ki jih postavljajo na slovenskih železnicah. Kot ostali župani je pričakoval dialog, a se je doslej izkazalo, da nimajo sogovornika in da investitor, to je ministrstvo za infrastrukturo in prostor, dela po svojih načrtih.
Kot smo objavili že včeraj, so civilno iniciativo proti oddajnikom ustanovili tudi Šentlovrencu.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se