Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Južna pravi, da Siročić ni sodeloval pri sestavi sporne pogodbe


B. B.
13. 11. 2013, 09.35
Posodobljeno
04. 12. 2013 · 08:23
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

sirocic_ed_2.jpg
M. Ž, arhiv DL
Rajko Siročič (Foto: M. Ž, arhiv DL)

##IMAGE-2285542##

Na sojenju Rajku Siročiću, ki edini ni priznal krivde v primeru oškodovanja novomeškega gradbenega podjetja CGP, je včeraj na sodišču v Ljubljani pričal tudi lastnik podjetja Dari Južna. Ta je bil v tem primeru že pravnomočno obsojen zaradi napeljevanje k zlorabi položaja in pranja denarja. Kot poroča časnik Delo, je Južna dejal, da Siročić pri sestavi sporne pogodbe o svetovalnih storitvah, za kar je podjetje Confinvest prejelo 4,5 milijona evrov, ni sodeloval.

Južna je na sojenju povedal, da je bil Siročić kot član uprave gotovo seznanjen z reorganizacijo podjetja, da pa je sam o njeni vsebini govoril predvsem s predsednikom uprave CGP Marjanom Pezdircem. Siročića ni bilo na sestankih, kjer so govorili o spornem poslu, saj je bil odgovoren za tehnične zadeve, piše Delo.

Da se s Siročićem nikoli ni pogovarjal o tej pogodbi, je na sodišču povedal tudi Miha Mušič, ki je bil takrat zaposlen v Perspektivi FT - sprva je bil v tem primeru tudi osumljenec, a pri vsebini pogodbe ni sodeloval, je pa poskrbel za pravna vprašanja, da je bila pogodba skladna s slovenskim pravnim redom in v nekaterih primerih tudi za tolmačenje. Kot poroča Delo, je povedal, da je bila njegova veza glede pogodbe v CGP Martin Štubljar.

Ta in Pezdirc, ki sta bila v tem primeru obsojena na eno leto zapora, a bosta skladno s sporazumom oddelala po 720 ur družbenokoristnega dela in v dveh letih plačala po 100.000 evrov stranske denarne kazni, sta bila prav tako zaslišana kot priči. Dari Južna bo namesto enega leta in devetih mesecev zapora odslužil 1260 ur dela v splošno korist, plačal 1.313.000 evrov denarne kazni, 187.000 evrov bo namenil v dobrodelne namene in vrnil denar - sodišče je podjetju CGP namreč priznalo premoženjskopravni zahtevek v višini 4,5 milijona evrov, še piše današnje Delo.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.