Grill proti izboljšanju prehrane v bolnišnicah?

##IMAGE-2215612##
Vladajoča koalicija nima nikakršnega posluha za bolnike, saj je v sredo z nerazumno lahkotnostjo zavrnila predlagane spremembe zakona o zdravstveni dejavnosti, s katerimi se je poslanka Zares Cveta Zalokar Oražem zavzemala za učinkovitejšo ureditev področja klinične prehrane - so nam danes sporočili iz dolenjsko-belokranjsko-posavskega pokrajinskega odbora Zares. Nesprejemljivo se jim tudi zdi, da je bila sredina seja parlamentarnega odbora za zdravstvo, na katero je bila uvrščena obravnava omenjene zakonske novele, zaprta za javnost. Poleg tega je podpredsednik odbora, Novomeščan Ivan Grill (SDS), ki je vodil sejo, celo ''poskušal onemogočiti razpravo o predlogu sprememb zakona o zdravstveni dejavnosti, češ da naj slednji ne bi bil primeren za nadaljnjo obravnavo''.
V pokrajinskem odboru Zares so ogorčeni nad takšnim odnosom SDS do bolnikov in številnih društev bolnikov, ki neuspešno opozarjajo na problem neustrezne prehrane v bolnišnicah.
V Sloveniji problema bolnišnične podhranjenosti še nimamo natančno opredeljenega. Rezultati raziskav, tako v zahodnih državah kot tudi pri nas, kažejo, da je med zdravljenjem podhranjeno tudi do 85 odstotkov bolnikov z rakasto boleznijo. Neustrezna prehrana vpliva na podaljšanje bolnišničnega zdravljenja, večja pa je tudi umrljivost med obolelimi. Zdravstvene koristi klinične prehrane so številne, v svojem sporočilu za javnost navaja pokrajinski odbor Zares. Bolniki z boljšim prehranskim statusom imajo manj komplikacij med zdravljenjem in njihovo zdravljenje je lahko bolj učinkovito, napredovanje rakaste bolezni je upočasnjeno, čas hospitalizacije bolnikov pa krajši, kar posledično pomeni krajšo odsotnost bolnika z dela kot tudi manj stroškov za plačnika dejavnosti.
V pokrajinskem odboru Zares so začudeni, kako poslanci, ki zastopajo volivce Dolenjske, Bele krajine in Posavja, z lahkoto zavračajo predloge, ki bi bolnikom izboljšali kakovost zdravljenja. Na drugi strani pa ''z lahkoto podpirajo predloge, vredne 600 milijon evrov, ki bodo sedanji generaciji naložili, da bo morala plačevati škodo iz 2. svetovne vojne''.
Celotno sporočilo za javnost pokrajinskega odbora Zares vam je na voljo v priponki, prav tako predlagana sprememba zakona o zdravstveni dejavnosti poslanke Cvete Zalokar Oražem.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Pobuda Cvete Zalokar Oražem
Sporočilo pokrajinskega odbora Zares