Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Denarnica v žepu


10. 6. 2009, 00.00
Posodobljeno
09:51
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Vesel sem, da živim v deželi, v kateri laže en samcat človek. Sicer pa od Mure do Piranskega zaliva, od Koroške do Bele krajine ena samcata resnica. Laž je torej osamljena vdova, ki bo prej ali slej postala zaradi unikatnosti čislana moralna vrlina. V kolikor to že ni. Zgledi namreč vlečejo in slišati je, da bi lagali tudi drugi člani iz jate, ki ji pripada lažnivec.

''Razlika med mano in lopovi je le ta, da mene še niso dobili,'' ima navado reči moj znanec, ki preživlja poletja na jahti, za katero je odštel poldrugi milijon evrov.

Če smo že pri navedkih, morda še dva, tri.

''Vsakotedenske poti v Bruselj niso turistična potovanja. Vse skupaj je precej naporno, ne gre za posedanje po restavracijah in barih, ampak za resno delo od jutra do večera,'' je povedala gospa Tanja Fajon, kandidatka SD na evropskih volitvah.

Poleg evropskih poslancev opravljajo naporna dela še manekenke, Playbojeve zajčice, pevke razglašene slave, fotomodeli in morda še televizijske zvezde. Revozove delavke pa se vsakodnevno vozijo iz Bele krajine v Novo mesto in nazaj gledat na uro, si lakirat nohte in vdihavat svež zrak v lakirnici. Za to dobijo na leto toliko kot evropska poslanka ali evropski poslanec na mesec.

''Seveda bi za odkupnino plačali tako kot vsi drugi ladjarji ugrabljenih ladij. Po informacijah, ki so na voljo, pirati za izpustitev ugrabljene ladje običajno zahtevajo nekaj milijonov dolarjev odkupnine,'' je izjavil Egon Bandelj, direktor Splošne Plovbe o tem, če bi piratom ob ugrabitvi Postojne plačali odkupnino.

Prav zanimivo bi bilo slišati, če bi piratom izplačali odkupnino tudi takrat, če bi bila na ugrabljeni ladji slovenska vlada. Seveda, če bi pirati ob pregledu ladje in tovora v tem primeru odkupnino sploh zahtevali. Morebiti bi Sloveniji vrnili ugrabljeno ladjo brez kakršnih koli zahtev, pridali bi mogoče celo torbo z nekaj sto tisoč dolarji, samo da bi se rešili četice blebetačev.

''Ko se že toliko govori čez zdravnike: vsak, ki gre v tujino, je uspešen. Ste že kdaj slišali, da bi bil kateri naš menedžer uspešen v tujini? Samo denar je tja odnesel,'' je bila brez dlake na jeziku doktorica Berta Jereb, otroška onkologinja, ko je govorila o slovenskih zdravnikih in menedžerjih.

Spoštovana gospa! Pa ja niste hoteli med vrsticami povedati, da zdravniki, ki ostanejo doma, vsi le niso uspešni? Da se kateremu od njih zgodi tudi ''zmotna presoja''. Ti prav gotovo ne gredo v tujino, a če bi tudi šli, jih ne bi mogli prišteti med uspešne.

''Razlika med besedami in dejanji pri vladajoči koaliciji je očitna. V besedah spreminjajo ustavo s tresočo roko, v dejanjih pa s tresočimi hlačami,'' je Branko Grims označil vladajočo koalicijo v Delu. Bil je še dokaj prizanesljiv, saj bi lahko svojo globoko misel zaključil z besedami: ''v dejanjih pa s polnimi hlačami.'' To bi bilo Grimsu bolj podobno, kajti tisti, ki ga obrajtajo, trdijo, da ima v hlačah to, kar naj bi imel v hlačah vsak moški. Denarnico v zadnjem žepu namreč.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.