Prva slovenska šola v ECB
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Dijaki tretjega in četrtega letnika ekonomske gimnazije smo se s profesorji Ireno Papac, Zlato Hribernik in Boštjanom Špilerjem odpravili na strokovno ekskurzijo v Frankfurt na Majni, da bi povezali znanja iz ekonomije, nemščine in geografije.
V Nemčiji smo se namestili v hotel. Ko smo zagledali sobe, smo bili vsi prijetno presenečeni, saj so bile čudovite in poslovno urejene. V središču mesta smo prejeli zemljevide in si mesto skupaj ogledali. Obiskali smo Goethejevo hišo, kjer sta nam sošolki povedali nekaj več o Goethejevem življenju.
Sprejeli so nas tudi v frankfurtski borzi Deutsche Börse, kjer smo prisluhnili predavanju v angleškem jeziku o borzah in njihovem delovanju, nato pa si v živo ogledali borzno trgovanje z vrednostnimi papirji. Borzni posredniki so sedeli v krogu, vsak je imel vsak vsaj šest ekranov, na katerih je spremljal trgovanje.
Naslednji dan smo obiskali nemško centralno banko, kjer nam je uslužbenka v angleškem jeziku predstavila bančni sistem in evro. Ogledali smo si tudi muzej denarja, ki mi je bil zelo zanimiv, saj so bili razstavljeni bankovci in kovanci iz različnih držav, razni rekviziti, na računalnikih pa zanimive igrice o denarju. Po prijaznem sprejemu in vhodni varnostni kontroli v Evropski centralni banki so nas pogostili, nato pa smo prisluhnili predstavitvi banke in denarne politike v slovenščini. Razgovor z uslužbencem je bil zelo prijeten in zanimiv.
Naslednji dan smo opazovali promet na frankfurtskem mednarodnem letališču in nadaljevali vožnjo proti Sloveniji, s postankom v Salzburgu. Strokovna ekskurzija nam je bila vsem zelo všeč in zase vem, da sem se veliko naučila. V prihodnje si želim še ponovitve takšne ekskurzije.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.