Sindikat delavcev migrantov: „Vse davke redno plačamo, pa smo še vedno diskriminirani!“
Ker so prepričani, da jim država z dvojnim obdavčevanjem dela veliko krivico, zgolj zato, ker so primorani delati v tujini, so se delavci migranti odločili za nov korak. Po neuspešnih zadnjih pogovorih s predstavniki ministrstva so sklenili, da v znak protesta obiskujejo finančne urade. V ponedeljek se jih je kakšnih sto odpravilo na ptujskega, za zaposlene tam pa so pripravili številna vprašanja.

„Zadnji pogovori na Ministrstvu za delavce migrante niso prinesli nikakršnih rezultatov. Ravno nasprotno! Pokazala se je totalna ignoranca delavcev migrantov in iskanja rešitve problematike nepravičnega obdavčevanja. Vlada sicer sprejema novelo zakona o dohodnini, v kateri pa mi nismo zajeti. Sekretarju Božiču smo zastavili kar nekaj osnovnih vprašanj, na katera pa odgovorov nismo dobili. Da sekretar ne odgovori, kaže na ignoranco, zahrbtno dogovarjanje in prilagajanje odgovorov. Glede božičnice in decembrske plače prejemamo dvojne odgovore. Ravno zaradi teh nejasnosti smo se odločili, da 5. 6. 2017 za "dobro jutro" množično obiščemo enega izmed finančnih uradov, tokrat na Štajerskem, in jih posamezno povprašamo. V prihodnje bomo obiskali še kakšen drugi urad, seveda nepričakovano,“ je pojasnil Mario Fekonja, predsednik Sindikata delavcev migrantov Slovenije. Kot prvi so izbrali ptujski Finančni urad, lokacijo in uro pa so, ker so želeli zadeve do zadnjega izpeljati v tajnosti, članom sporočili šele v nedeljo popoldan. Za zaposlene na ptujskem Finančnem uradu so pripravili nekaj skupnih vprašanj, vsa, kot pravijo, z namenom, da jih spomnijo, da so še vedno tu, z enakimi težavami.
Kot je še dejal Fekonja, naloga Sindikata delavcev migrantov Slovenije nikakor ni lahka. Potem ko so ga konec aprila izvolili za predsednika, je dejal, da se zaveda, da se zoperstavljajo najmočnejšemu državnemu organu, Ministrstvu za finance: „Ta resor podpirajo vsi, saj so na njega vsi prisesani. Sem pa vesel, da imam zraven sebe ljudi, ki so pripravljeni pomagati in podpirajo sindikat pri doseganju cilja. Konec te nore politike obdavčevanja je v interesu vsem, tudi tistim, ki nam tega nočejo priznati.“
Če bi imeli v Sloveniji primerno delovno mesto, ne bi hodili v tujino ...
Je možno biti dnevni migrant, če je služba od kraja bivanja oddaljena 700 kilometrov?
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se